Moonstone Island

20.09.2023

Moonstone Island by se dal popsat jako kombinace life simulátoru ve stylu Stardew Valley a sbírání příšerek jako ze série Pokémon, která je ještě opepřená o karetní souboje. Coby alchymis(k)a v zácviku musíte v souladu s tradicemi odcestovat na magické ostrovy vznášející se ve vzduchu, abyste na nich našli svoje místo v životě a odhalili jejich tajemství.

Hra se odehrává v otevřeném světě složeném ze stovky ostrovů, mezi nimiž cestujete kluzákem, na létajícím koštěti nebo na balónku. Na ostrovech se zpravidla nacházejí dungeony, do nichž se můžete vydat pro jejich poklady, ovšem číhá v nich nejedno nebezpečí, pasti a nepřátele. Do bojů si vybíráte tři z vašich příšerek, které mají vlastní balíčky karet a střídají se na tahy s oponenty. Vítězstvími členové party levelují, vylepšují si statistiky a dostávají se k novým kartám. Hra není jen o exploraci - vedle prozkoumávání si i budujete a zkrášlujete svůj domov, pěstujete rostlinstvo, mícháte kouzelné lektvary, těžíte suroviny, rybaříte nebo vyrábíte předměty a konstrukce. Můžete také navazovat vztahy s místními obyvateli, nacházet partner(k)y a získávat si jméno v komunitě.