Koukal jsem na ten direct... konečně si zahraju jedničku na Switchi :)
@Fritol (19.02.2024 11:14): Ono to má u nás vícero obchodu k predobjednání. Alza nebo třeba Playgo a tak. Je na tom pěkne videt jak od sebe opisují protože mi taky není známo ze by se o tom ofiko někde psalo.

Ale nic divného, není to tak dlouho co tam měli ještě Deep Down :)

Ono to je tak ze když se udělá chyba a lidi si to predobjednaji tak už se z toho blbě bruslí ven. Takže se to nechá posunováním datumu vyšumět :)
@Charllize (19.02.2024 11:12): Myslel jsem si. :D Nevím, kde na to přišli, že to mají furt v nabídce... Capcom už v minulosti dokonce i popřel, že by první díl kdy dostal port na domácí konzole totiž. Pochybuju, že si to někdy rozmyslí.
JRC i Alza mají preorder na Monster Hunter Stories 1 + 2, ale teda nikde nemůžu dohledat info o tom, že by MHS2 mělo dostat port na PS a už vůbec ne že by měla dostat port jednička. :D Tak nevím zda jde o chybu nebo vědí něco, co nevědí ani novináři. :D
@jvempire (27.01.2022 14:09): Taky jsem začal s demoverzí. U té časomíry je to těžké určit, protože jsem před koncem vyběhával všechny truhly s kočičí měnou a farmil jsem nějaký materiál a vejce navíc, čímž se mi hra výrazně protáhla. Občas jsem taky musel odběhnout pryč, zatímco byla hra puštěná. Ukazuje mi to 64 hodin. Tuším, že na netu psali něco o 35-40 hodinách.
Zrovna jsem dohrál hlavní příběh. Je to celkem pěkně vypadající hra. Nejvíc se mi líbily některé animované sekvence, co sice vypadají všechny jako in-game, ale jsou i solidně akční. Normální MH hry neznám, ale tady mě hra bavila propojením s příběhem. Příšerky mají fajn design, i přes to potenciální sbírání by mě nenapadlo je nějak víc srovnávat s Pokémony, protože většina jich jsou prostě obdoby draků s křídly. Taková dračí říše. Lokace celkem klasické, ale ta poslední (dračí údolí skryté ve skalách) se mi hrozně líbí, zejména když se nad tím létá. Trochu mě štvalo ovládání kamery při letu. Etno stylizace mi docela vyhovuje, jen ty jejich oblečky jsou kolikrát dost překombinované.
Co se týče příběhu, ten je příjemně zábavný, ale určitě nemá takový ten drajv, co člověka u toho pořád nutí sedět. Nicméně zdálo se mi, že půlku hry jsem strávil v podzemních jeskyních, a ty dungeony jsou poskládané všechny ze stejných úseků, takže mi přišlo, že jsem pořád běhal v zacyklené smyčce opakovaných kulis.
Ale bavilo. Zítra vychází PLA a až ho dohraju, tak se zase vrátím sem k post game, protože to vypadá na mnoho dalšího obsahu.
Po kratším váhání jsem si to pořídil. Monster Hunter rpg mě zajímá. A udělal jsem dobre,
capcom evidentně ví jak udělat zábavnou a chytlavou hru.
Az na modely příšer a npc to sice není žádný graficky zázrak ale prostředí působí uvěřitelné a funkčně.
Tahove souboje jsou perfektní, mají onu monster hunter dynamiku, jsou rozanimovane do detailu a cely jejich system je proste zábava.
Problem je opět nízký výkon Switche a poněkud nestabilní fps, ackoliv nemyslím ze to je pod únosnou mez.
Ze začátku mě iritovala taková ta MH etno stylizace kterou nemam rad. Ale naštěstí po tutorial ostrovu se hra přesune jinam, kde vládne rasa podobná elfům a je to hned o dost lepší. Ne ze by to nebylo klišé, ale lepší než domorodci s kosti v nosu a kytkou ve vlasech.

Hra působí mohutne a na dlouho, jak to už u MH bývá. Další variace na sbírání pokemonu mě zatím nerozciluje, jelikoz má celkem proste základy a docela mě i baví.

Samozrejme má hra poměrně vysoké produkční náklady a laciné působí jen občas prostředí. Ale tam to proste je tím ze Switch na víc moc nemá.
Jinak animace, souboje, příšery, dabing a podobne jsou perfektní.

Me osobně klasicky MH zas tak moc nebaví, díky absenci rozvoje postavy a soubojů jen kvůli materiálu a vlastnímu egu, takže Stories mi jsou bližší.

Co jsem koukal tak PC verze kromě lepších fps a rozlišení nevypadá o moc lépe co se prostředí tyce, proste je vidět ze to je hra dělaná pro Switch.

Zdejsim Nintendistum mohu vřele doporučit, pribehovy MH s krásnou stylizaci, skvělým gameplayem a spoustou obsahu ve skoro AAA provedení :)