MOAI: Build Your Dream

Moai: Postav si svůj sen

07.04.2013

Hrdina beze jména jednoho dne ztroskotá se svým horkovzdušným balónem na neznámém tropickém ostrově. Narazí tu na kmen domorodců, kteří mu přislíbí pomoc se stavbou voru na cestu zpět do civilizace, ale nepomohou mu jen tak. Žádají tedy hrdinu, aby znovu navrátil pořádek na ostrov a vypořádal se se znepřátelenými kmeny, nevyzpytatelnou přírodou a trochou šamanských kouzel.

Hra je představitelem subžánru time-management. Čeká tu několik desítek levelů, kde hráč ovládá domorodé služebníky, kteří staví budovy a snaží se střádat suroviny pro vylepšení těchto staveb a splnění požadavků daného kola. V každém kole se nachází i několik truhel, které obsahují buď velké množství surovin, nebo nějaký bonus ke zefektivnění práce služebníků. Častá je také návštěva obchodu pro směnu surovin, nebo interakce s postavami na mapě, která je také náležitě odměněná. V některých kolech dojde dokonce i na boj s duchy a stavění obranných soch.

Mezi jednotlivými koly probíhá vždy krátký rozhovor představitelů kmene, který posouvá jednoduchý děj hry.

Poslední dobou často hraju podobné hry, v čele se sérií 12 Labours of Hercules. Je to takový oddechový žánr, kde pouze “čistím” danou lokaci od různých překážek a získávám různé suroviny na stavby a jejich vylepšování, případně na splnění cílů.

Jakožto trosečník na tropickém ostrově jsem byl pověřen urovnáním poměrů na tomto kusu země. K ruce mi byli domorodí pomocníci, kteří plnili mé příkazy. Postupem času se vše zdařilo a odjezd z ostrova domů do civilizace se nekonal, konala se svatba s náčelníkovou dcerou :). Posloužily i sochy Moai, které každý zná z Velikonočních ostrovů. Zahnaly zlé duchy a bylo zas dobře.

Hra pěkně odsýpá, opakovat nějaký level není téměř potřeba. Přesto je pro mě zmíněná Herkulova série o trochu výš. Chybí tu něco navíc a větší variabilita činností.

Pro: Moai sochy, tropy, zajímavý příběh

Proti: Stereotyp, málo činností