Millennium: A New Hope

21.09.2009

Hra vytvořená v RPG Makeru jedním z matadorů tohoto indie fenoménu, francouzskými Aldorlea Games. Titul neoplývá originalitou co do herních systémů - čekat můžete tradičního pohrobka japonských konzolových klasik. Jmenovitě top-down pohled, tahové souboje, jednoduchý level systém. Hlavní devízou, díky které se hra dočkala čtyř dalších pokračování, je originální příběh a zajímavé charaktery. Na osobitosti hře dodává též originální, profesionální grafický háv.

Hráč se ujímá role mladé dívky Marine, která má tu smůlu, že se narodila na špatné straně zdi ve světě nekompromisně rozděleném mezi privilegovanou menšinu a strádající zbytek. Na rozdíl od většiny svých rezignovaných známých se ale Marine rozhodne nenechat sebou vláčet. Vydá se tedy na cestu, na jejímž konci by nemělo být nic jiného než napravení pokřiveného světa kolem. Na své pouti samozřejmě potká různorodé charaktery, které se k její družině přidají ve 40 questech, které ústřední příběhovou linii doprovázejí.

Popularitě Millennia rozhodně neubralo vysoké hodnocení serveru RPG Fan, včetně ceny pro nejlepší indie rpg roku 2009.

Jejich hry jsem měl docela rád, i když ne tolik jako ty od scf. Jsou to takové poctivé lovelettery:) Ale nebyla to zas taková láska, abych sjel celou pentalogii, a i když byl první díl milý, nemá asi smysl ho hrát samostatně.