@M.a.t.t. (07.04.2023 23:26): Osobní zkušenost nic nenahradí. Zrovna ty souls hry jsem roky odmítala s tím, že u her vyhledávám zábavu, nikoliv frustraci z obtížnosti. Pak jsem přeci jen zkusila Bloodborne... dneska je Bloodborne za mě nejlepší hrou všech dob, souls můj druhý nejoblíbenější žánr her a mám zplatinovaný všechny souls fromovky.
Mohlo se něco podobného stát i s Metroidem. Nestalo :)
@kuthy (21.02.2022 06:37): Já se spálila podobně. Nalákala mě hromada ocenění, tak jsem si koupila Metroid Dread do letadla na zkrácení cesty, moje první metroidvania plošinovka a není to nic pro mě. Mám v tom tak 5, možná 6 hodin a ten věčný backtracking mě nudil jen o něco méně než čumět z okýnka na mraky. S hodnocením bych šla určitě ještě mnohem níž, ale asi to nikdy nedohraji. Pro další let zvolím jiný žánr. Tohle jsou za mě vyhozený prachy.
@kuthy (komentář): Chápu, že je to tvá první metroidvania, nicméně vytýkat metroidvanii backtracking je jako vytýkat kávě kofein. Backtracking je definice žánru, tak asi rozumíš, jak blbě to pak může znít.
@Charllize (16.12.2021 01:37): Prime je taky fajn, i když se dost blbě ovládá. Na něm je super, jak moc rozšiřuje lore, když se tam dá získat skenováním tolik informací. Fanoušci to museli za Nintendo opravit (PrimeHack). Snad bude ten pravděpodobný remake stát za to a snad se Prime 4 dostane z toho Limba, ve kterém setrvává už tak dlouho.
Mam nervy z tej hry :)) levely su v pohode a potom pride boss a ja rage quitnem
Neviem ako dlho ma to bude bavit.
@Charllize (15.10.2021 01:50): Nejen že mu to nedošlo, ale pokud na tom videu správně vidím, tak ta zničitelná část má dokonce lehce jiný barevný odstín, přičemž lže, že tam nic vidět nejde. Pochopil bych podobné fňukani od random casuala, ale že tohle nedocvakne hernímu vývojáři a ještě se rozčiluje jak děcko na streamu je smutné teda. :D
@Kejtee (13.10.2021 09:49): Mám z toho stejne pocity jako ty. :)
Ovladani je chaos a Samus si občas děla co chce, ale chápu ze to chce cvik. Držet a mackat tři knoflíky pro přesnou střelba za pohybu mi přijde přehnane, samo sám nevím jak to udělat lip bez nějakeho automatického zamerovani.
EMII roboti jsou oser a nebaví mě to, ale chápu proč to tam je.
Neustaly respawn všech nepratel by mi nevadil kdyby z nich něco bylo, jasne je, zdraví a rakety, hmm.
Vypada to moc pěkne i na velké TV a má to atmosféru.
@Charllize (12.10.2021 14:24): Ja som si to uz trosku vyskusala, zatial som sa dostala len na zaciatok druhej oblasti. Paci sa mi to ale myslim, ze to bude pre mna vcelku narocne. Tie rozne tlacidka na rozne zbrane a pod. Inak ja som toho nazoru, ze by som tam nemusela mat tych robotov, co ta nahanaju. Je to pre mna zbytocny element.
@TombSpirit (13.10.2021 08:33): Tak doomovky uplně nevymřely, akorát se jim dnes říká "boomer shooter" a je jich plný steam v poslední době. :D @leebigh by mohl vyprávět, ten je kupuje všechny snad.

Jinak Metroid jsem osobně hrál jen Zero Mission a AM2R a oboje se mi moc líbilo. AM2R doporučuju. Je to free, krátké a na PC pokud nemáš rád emulatory. A rozhodně jsou přehlednější než ten původní. :)
@Fritol (13.10.2021 07:43): Tak třeba to označení časem vymre jako "doomovky". Já Metroid hrál jen chvilku (konkrétně ten původní) a tam jsem se bez mapy ztrácel, ale tento nový vypadá zajímavě. Asi zase bude záležet na ceně, v době game passu se mi 1000+ za desetihodinovou hru (pokud mě neomrzí dřív) moc dávat nechce...
@Naginata (13.10.2021 00:34): Já jsem na něj trochu alergický ne proto, že by nevystihoval podstatu hry, ale proto, že dnes je "metroidvania" každá druhá plošinovka stejně, jak každá rubačka či RPG je "souls". Už mi to leze krkem. Už chybí jen do všeho cpát prvky karetní hry a roguelike.

Jinak na hru se těším. Pokud se mi někdy Switch dostane do rukou, tak to určitě bude jeden z prvních titulů, který mě bude zajímat. Jsem hlavně rád, že vznikl další 2D Metroid. O ten 3D Prime zas tolik nestojím.
@Naginata (13.10.2021 00:34): Jo zní to jak název náklaďáku. Ale u mě to spis bude tím ze mám v tomhle žánru nahráno minimum. Spis jsem si všiml ze jsou tendence tímhle názvem pocítit i hry které mi takové ani moc nepřijdou. Asi aby dostali lepší smrnc :)
Nevím jestli jsem jediný, který je opravdu alergický na výraz Metroidvania, podle mne vždy zněl dost hloupě a nevystihoval podstatu her.
@Charllize (12.10.2021 16:41): Se zbavuješ switche lite? No já bych radši kvůli driftu nový se zárukou. Líbilo by se mi tak 4 tisíce, 4.5 tisíce max. Ale klidně si ještě počkám, taky čekám na vydání Advance Wars Reboot Camp...
Ale jo, zájem by docela byl, i když jsem předchozí pochopitelně nehrála, ale kde na to brát peníze a čas? :D