Zdravím, chci od vás poradit. V tomto DLC Sams... je lokace, v níž pomůžete bratrům zjistit kdo jim ukradl vlastnictví v jejich společném autobazaru. Smlouvu nalezneme v sejfu přímo v dílně....a je tam i jedna místnost - přímo proti té se sejfem, kam se nejde dostat. Je zamčená. Dostal jste se tam někdo a popř. jak? A stejný problém je místě hl. stanu lovců mutantů, kde je místnost také zamčená a nepodařilo se mi do ní dostat... Díky všem za odpověď.
@Paul (21.03.2020 21:21): v DLC si obtížnost nevybíráš, co jsem pochopil, tak je automaticky převzatá podle obtížnosti původní hry. na nejtěžší bych to poprvé nehrál, ale nechtělo se mi mazat profil původní hry.

navíc, mě nevadí samotná obtížnost, ta je tak akorát. co mi vadí je, že se to neuloží třeba ani po těch dlouhých promluvách NPC nebo když vejdeš do další části lokace. prakticky celou část s odstřelovačem jsem dělal na jeden zátah, včetně části v budově a to je docela voser. člověk ztratí dost času sběrem a průzkumem, potom stačí blbě šlápnout a utopím se ve vodě po hodině hraní...
@Garret (21.03.2020 19:53): How to change difficulty settings in Metro Exodus, if you selected "Ranger" difficulty.

Open the Windows file browser and point it towards this folder:
C:/users/[your account]/Saved Games/Metro Exodus

Edit user.cfg file with notepad (or notepad++)

Press CTRL+F ("find" function) > search "g_game_difficulty"
The value of this item means as follows:

"g_game_difficulty 0" : easy
"g_game_difficulty 1" : normal
"g_game_difficulty 2" : hard
"g_game_difficulty 3" : ranger
"g_game_difficulty 4" : reader

nevim jestli to funguje

Žiješ život na hardcore, tak se nediv :)
Tam neměli dávat ukládání žádný, hezky permadeath a na jeden zátah pro magory co si dávaj nejtěžší :)
a dost. končím. abych přišel o progress 45min, z toho 15min je enginová opíječka s kapitánem, při které se jen dívám, to fakt nemám zapotřebí. tohle byl nejhorší DLC kup v historii DLC kupů.
tady ty savepointy vymýšlel totální dement... hodina stealthování banditího lairu k ničemu. proč mě to nutí se na všechno okolo vysrat?
@Garret (23.02.2020 23:11): v Exodus jsem žádnej takovej detektor neměl (možná jsem ho nenašel, nebo ho přidali až s DLC?), ale v Samovi je to součást příběhu a občas když to detekuje miny/equip tak to bylo už hodně otravný, taky jsem to měl chuť sundat .)
Já obě DLC koupil za 22 eur a nelituju..
@Paul (23.02.2020 15:57): tím pípajícím detektorem myslíš upgrade pro equip? jsem ho při prvním hraní Exodus nenašel, teď při druhém runu více prozkoumávám, detektor jsem si nasadil a pípá to i při videosekvencích :-)

na Sams story se dívám dopředu, snad to za těch 20€ bude stát za to.
@Paul (23.02.2020 15:57): Naprosto souhlasím. I tu jednohubku Colonels jsem si dost užil a to hlavně díky plamenometu. Samovu lokaci jsem proběhl křížem krážem několikrát, neviditelné zdi dokázaly zkazit trochu dojem, to je fakt a detektor jsem potom už dal pryč. Chlastačka s kapitánem hodně pobavila a na konci jsem odehrál oba konce najednou Víc se ztotožňuju s tím to neudělat.
Two Colonels cca 2 hodiny, Sam's Story 10 hodin. Dobrej datadisk, bavilo mě ten zdejší zatopenej Vladivostok prozkoumávat, Sam jako mluvící protagonista je upgrade i přesto, že 4A neznají míru a Sam zas žvatlá možná až zbytečně moc. Zamrzí hloupě umístěné neviditelné zdi a občas fakt hodně otravně pípající detektor. Graficky se tu najdou zajímavá místa, ale lokace v původní hře byly o něco hezčí. Ale spokojenost.
Pokud patříte k těm, komu přišlo Metro Exodus krátké, tahle lokace dokáže hru solidně natáhnout. Pokud si dáte i Two Colonels, dostane se herní doba už na slušné číslo. Za mě hodně dobrý. Volba na konci potěší.
Co bych ale vytkl, tak pokud necháte ruský dabing, Sam mluví doslova ruskoameričtinou a místy to působí už komicky.
@Korbitch (16.02.2020 17:21): Já tam právě RU původně měl (hrál jsem v ní Exodus i Two Colonels), ale zapnu Sama, intro a v něm američan Sam žvatlá parusky. Tak jsem to hned vypnul a přepnul do angličtiny..
@Paul (16.02.2020 17:01): Nadabovanýho hrdinu samozřejmě vítám - ale najednou to jde, že jo :-) Jen mi občas přijde, že to trochu přehání. Schválně zkus dát ruštinu a kolikrát jak to míchá dohromady, to je mazec :-D
@Korbitch (16.02.2020 16:58): Já si Sam's Story přepnul do EN a osobně mi tedy vyhovuje, že konečně Sam reaguje, když se ho ostatní na něco ptaj. Americkej přízvuk mi k američanovi sedne a Steve Blum má dobrej hlas :)
Tak si říkám, jestli nebylo lepší, když Arťom držel hubu. Ten přeafektovanej americkej přízvuk mě zabíjí :-D