Města v Československu

1984

freeware

"Města" jsou jednou z nejstarších dochovaných her vytvořených na našem území, tzn. v Československu. Jedná se o vzdělávací hru, kdy hráč hádá umístění měst na mapě Československa. K dispozici jsou tři módy:

1) Hra vypíše název města a hráč musí umístit kurzor co nejblíže správné poloze města a potvrdit. Hra poté vyhodnotí vzdálenost kurzoru od správného umístění a podle přesnosti udělí od 0 do 10 bodů.
2) Hra na mapu umístí křížek a hráč musí napsat název města. Zde je ovšem problém, že název musí být napsaný naprosto přesně. Např. "Brno" uzná hra jako správnou odpověď, "brno" už nikoliv. I přesto je tato varianta o hodně lehčí než ta předchozí.
3) "Učební mód" - hra pouze ukazuje názvy měst a správné pozice na mapě. Bohužel se z tohoto nedá vylézt, takže je třeba vytrpět si zobrazení asi 80 měst.

Ve variantě 1) a 2) se hádá 10 měst a poté hra vyhodnotí výsledek. Hra nabízí 8 stupňů obtížnosti, kdy se zvětšuje okruh měst, ze kterých se vybírá. Je zde také bonusový, 9. stupeň, ale ten je spíše pro pobavení, protože je nereálně těžký.