Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Men of War: Condemned Heroes

12.04.2012
64
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Další ze samostatných datadisků realtimové strategie Men of War tentokrát uchopil téma druhé světové války z poněkud jiného úhlu pohledu. Hráč bude ovládat speciální ruské oddíly, kam patřili odsouzenci, kterým byla poskytnuta možnost vykoupit se z vězení službou v armádě na frontě. Hra příběhově nenavazuje na žádný z předchozích samostatných datadisků a místo toho vypráví příběh jednoty trestanců, která za nabídku propuštění poslouží vlasti vlastní krví.

S tímto batalionem se podíváte třeba na Ukrajinu s terénem tvořeným z luk, lesů, pahorků a samozřejmě vesnic. Zde jednotka bojuje podle Stalinovova příkazu 227 „Not One Step Back !“ (Ani krok zpět!), což v praxi znamená například zákopovou válku o každou píď rozsáhlých ukrajinských hvozdů plných Němců. Jako hráč ovládáte skupiny i jednotlivce, děla, tanky, minomety a další kusy vojenské techniky. Tím nejpodstatnějším, co děláte však je vymýšlení složitých vojenských strategií a jejich realizace na bitevních polích. Jak přechytračíte a zničite často mnohem početnějšího a lépe vyzbrojeného protivníka, záleží jen na vás. Grafický engine hry je značně zastaralý, ale přesto grafika přináší oproti předchozím datadiskům výrazné zlepšení.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Tak se mi dostal pod rukou další díl ze série Men of War. A jak dopadl? Nejdříve zmíním, že vývojáři slibovali před vydáním detailněji vymodelované postavy a vylepšenou AI. Co se týče postav, tak ty už konečně vypadají k světu i při největším přiblížení, ovšem AI mi přišla nepozměněná a stejná. Docela zamrzí i fakt, že si ve hře opět zahrajeme jen za ruskou stranu, v roli trestaneckých praporů. Technická stránka hry zůstala od předchozích dílů stejná a kromě výše uvedených detailnějších postav vypadá grafika na hru z roku 2012 trochu podprůměrně.

Celkem se ve hře nachází 15 misí po čtyřech kampaních a jedna bonusová kampaň. Jednotlivé mise ovšem působí příliš amatérsky, respektive vypadají, jako kdyby byly pouze přidány od nějaké fanouškovské modifikace, a zdaleka už nejsou tak dobré jako v původním Men of War. Obtížnost jednotlivých misí mi přišla asi nejtěžší (a nejotravnějších) ze všech dílů, protože kromě častých load & save jsem i párkrát resetoval misi, kvůli takřka bezvýchodné situaci a naplánovat si tak úplně jiný postup. Bonusové mise po dohrání všech kampaní už ale byly daleko lepší a zábavnější.

Celkově je Condemned Heroes průměrnou hrou, nejhorším dílem série a pro mě i zklamáním. Nebýt skalním fanouškem série, asi bych se to ani nesnažil dohrát. Pokud někdo ještě nezkoušel ani jeden díl z této série, tenhle rozhodně nedoporučuji. Naštěstí vývojáři údajně pracují na novém enginu a plnohodnotném Men of War 2, což by mohlo být opět dobrým krokem vpřed.

Pro: Bonusové mise, Destrukce prostředí.

Proti: Obtížnost, Pouze ruská kampaň.

+8