Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Medieval II: Total War - Kingdoms

86
81 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
strategie > real-time strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
rozšíření
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
28.08.2007 PC
Vývojáři:
The Creative Assembly
Kingdoms jsou datadisk ke strategii Medieval II ze známé série Total War. V hratelnosti se nic nemění, opět se setkáváme s tahovou mapou i realisticky zpracovanými boji ve 3D enginu. Nové jsou čtyři rozsáhlé historické kampaně: Britannia, v níž se pokusíte krvavou bouří uklidnit Britské ostrovy, Americas, kde se bojuje o nadvládu nad Novým světem, Crusades, kampaň ve Svaté zemi počínající rokem 1174, a nakonec Teutonic, sledující boje Řádu německých rytířů s litevskými pohany. Hra samozřejmě i tentokrát dává na výběr mezi mnoha (novými) frakcemi i jejich jednotkami, nemusíte tedy hrát jen za dobyvačné španělské conquistadory, ale třeba za mayské vrhače úlů.

Ke spuštění datadisku je třeba instalace původní hry.


Poslední diskuzní příspěvek

Britská kampaň dohraná za Skoty a Pobaltská kampaň nepřekvapivě dohraná za Německý řád rytířů. Oproti původní hře o něco vypolishovanější a…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Naprosto užasný datadisk, který kdy v sérii total war nemá obdoby. Na rozdíl od předcházejících přidává spoustu věcí.
Kingdoms jsou totiž 4 datadisky v jednom (a to velmi kvalitní)!!:
America (asi nejslapší)
Britania (remake Viking invasion)
Crusaders (křížové výpravy)
Teutonic (boj o východní Evropu)
Poslední dva jsou opravdové skvosty
Za dnešní cenu okolo 400kč poskytne desítky hodin zábavy navíc. Jeden z nejlepších datadisků který kdy vyšel.
+7 +8 −1
  • PC 100
Takhle si, prosím pěkně, představuju 100% datadisk. Ono se totiž v podstatě jedná o datadisky 4 v jednom kabátě.

Každá z novejch čtyřech kampaní nabízí něco novýho a vytěžuje tak z konceptu total war maximum, herní doba se pohybuje cca 100 hodin hracího času (!!!) počítám-li, že každou kampaň hráč zkusí pouze za jeden z minimálně 5-ti možných národů, tedy nebude scénáře opakovat:

AMERICA
Sice nepříliš povedená hudba, ale nutnost nové strategie proti početnějším domorodým kmenům. Možnost hrát i za domorodé američany.

TEUTONIC
Subjektivně nejlepší přídavek. Litva vůbec neměla v historii lehkej osud, tady je to podobný. Němečtí rytíři jsou silní a mají lepší technologii - dali mi opravdu zabrat. Některá rozhodnutí výrazně mění směr hry – např. přijetí/nepřijetí křesťanství Litvou, sloučení Norska s Dánskem apod. Výborná hudba!

CRUSADERS
Podle mě nejslabší kampaň – ale to je způsobeno subjektivním dojmem. Víc mě tak nějak baví bránit své rodné hranice a rozšiřovat je, než vybíjet tuny islamistů na blízkém východě, daleko "od vlastního domova".

BRITANIA
Celkem povedená záležitost – mapa je zajímavě poseta malými pevnostmi, které zcela mění strategii v bránění regionů a dokonce podporují žold dvěma profesionálním jednotkám.

Celkově jsou tažení uvěřitelnější, jelikož se mapy jednotlivých kampaní mění a zobrazují jen daný region (např. Pobaltí, Britské ostrovy apod.) Dočkal jsem se upgradu opevnění (rozpálený olej) mnoha nových jednotek, národů, map, nutnosti měnit strategii, obstojné obtížnosti při netužším nastavení a několika dalších vychytávek (velení UI armádám v bitvě, unikátní postava krále, pohyby vojáků. Každá kampaň má vlastní intro, novou jedinečnou muziku - jak v bitvách, tak na velké mapě, tak v menu).

Jediná věc, co bych autorům vyčetl je, že hráče příliš vybavují do začátku. Možná, že běžné hráče úvodní část hry postupného vylepšování měst a hradů, postupná stavba armády atd. moc nebavila, mě však ano a tak mě poměrně zamrzelo, že začínám už z hotovou vybavenou pevností a armádami připravenými k útoku, místo abych jejich budování musel důkladně promyslet v závislosti na příjmech.

Nejlepší datadisk, kterej sem kdy držel v ruce. Už jen jediná z jeho čtyřech plnohodnotných částí by si zasloužila úctyhodné hodnocení. Takhle dohromady musím uznat, že původní hru vylepšuje na čistejch 100%

V neposlední řadě se dá na tenhle datadisk šoupnout i THIRD AGE MOD – pán prstenů. Podle mýho názoru tento počin s neuvěřitelnym náskokem strčí do kapsy všechny strategický LOTRY, co jsem hrál. Bravo!

Pro: muzika, 4 regulérní kampaně, vylepšení hradeb, obtížnost, délka hrací doby, variabilní náplň, nutnost měnit strategii, mnoho vylepšení a novot, možnost aplikace modu Third Age

Proti: Příliš připravené národy k válce i s vybavenými městy a pevnostmi, stále některé chyby v UI

+6