Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Tvůrci

Soundtrack ke hře složil Ramin Djawadi, v Německu narozený skladatel s íránskými kořeny. Po vystudování byl přizván Hansem Zimmerem (mj. Crysis 2, Call of Duty: Modern Warfare 2) do jeho společnosti Remote Control Productions, zastřešující filmové, televizní i herní hudební skladatele. Zprvu pracoval jako asistent Klause Badelta, dnes již ale má své jméno a slyšet ho tak můžete v mnoha velkých filmech (IronMan), seriálech (Game of Thrones) i hrách (Medal of Honor: Warfighter).

Příběh

Postava Jamesa Pattersona je vnuk Jamesa Stevena Pattersona, hlavného predstaviteľa pôvodného Medal of Honor, sequelu Medal of Honor: Frontline a Medal of Honor: Heroes.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU: Pentium D 3.2 GHz / Core 2 Duo 2.0 GHz / Athlon 64 X2
RAM: 2 GB
OS: Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7
Video Card: 256MB (NVIDIA GeForce 7800 GT ; ATI Radeon X1900)
DirectX version: DirectX 9.0c
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 10 GB

Doporučená konfigurace:

CPU: QuadCore 2.0 GHz
RAM: 2 GB
OS: Windows Vista (SP2), Windows 7
Video Card: 512MB (NVIDIA GeForce GTX 260; ATI Radeon 4870)
DirectX version: DirectX 10
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 10 GB

Ostatní

Tento díl MoH je prvním dílem série, který se neodehrává v období 2. světové války. Zázoveň je i prvním dílem série, ve kterém hlavní hrdina zemře.

Limitovaná a Tier One edice PS3 verze obsahuje i remasterovanou konzolovou hru Medal of Honor: Frontline z roku 2002 (trailer).
Obrovský mediální skandál způsobil tento díl MoH pojmenováním nepřátelské frakce podle Talibánu. Znepokojená byla veřejnost, armáda i dokonce politici, kteří vyhrožovali a chtěli zákaz prodeje MoH ve velkých prodejních řetězcích. V této situaci neměla EA jinou možnost než název "Talibán" ze hry vyškrknout a nahradit něčím neutrálním. Ovšem překvapením bylo, že přejmenování stačilo, aby se veřejnost uklidnila. Skutečně šlo pouze o jméno. O tom, že se hra realitou války v Afghánistánu inspirovala příběhově i herně, už nikomu nevadilo.
V případě problémů s vysokou citlivostí myši je možné provést úpravu v souboru hry. Konkrétně jde o hodnotu MouseSensitivity v souboru C:\Users\Kwoky\Documents\EA Games\Medal of Honor\Config\MOHAInput.ini. Původní hodnotu 35 stačí nastavit na 10, nebo libovolnou jinou.
Americká armáda sa rozhodla v roku 2010 zakázať videohru Medal of Honor na území všetkých svojich základní. Jej predstaviteľom totiž prekážalo, že vojaci majú možnosť hrať v multiplayeri za bojovníkov Talibanu. Trochu ironické je, že tento zákaz sa nevzťahoval na hranie mimo základní.