Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Rockstar do hry z počátku nechtěl obsadit Jamese McCaffreyho - původního dabéra Max Paynea. Hledal totiž pro roli staršího herce. O něco později však nakonec bylo potvrzeno, že se McCaffrey vrátí nejen jako Maxův hlas, ale že si ho přímo zahraje při natáčení filmových scén v motion capture studiu a poprvé mu také propůjčí svůj obličej.
Jak je u Rockstaru zvykem, i zde před tvorbou hry proběhl rozsáhlý průzkum. Výzkumný tým Rockstaru se pro zachycení autentické atmosféry a kultůry města vydal hned několikrát přímo do São Paula, kde vyhledával informace o místních ganzích, policii a speciálních jednotkách, včetně jejich vybavení a zbraňového arzenálu.

Tvůrci

Tvář Max Paynea je v každé hře jiná. Modelem pro první hru byl Sam Lake, hlavní scénarista prvních dvou Max Payne. V druhé hře to byl herec Timothy Gibs. V Max Payne 3, model byl James McCaffrey, který dabuje Max Paynea všechny tři hry.
První díl Max Paynea na kterém se nijak nepodílel autor série Sam Lake. Post hlavního scénaristy obsadil Dan Houser, spoluautor série Grand Theft Auto a westernu Red Dead Redemption. I přes očividný odklon od jeho původní "noir" atmosféry, však byl Lake spokojen s prací Rockstaru na hře.

Příběh

Ačkoli to tvůrci nikde přímo nepotvrdili, je Max Payne 3 přinejmenším velmi inspirován filmem Muž v ohni s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Kromě ústředního tématu sdílí i podobné charakteristiky hlavního hrdiny a v neposlední řadě přebrali i způsob zdůrazňování částí dialogů vložením příslušného titulku do obrazu.

Hardware

NAJNIŽŠIE TESTOVANÉ ŠPECIFIKÁCIE
Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Intel Dual Core 2.4 GHZ alebo AMD Dual Core 2.6 GHZ, alebo lepšie
2GB System RAM
NVIDIA® GeForce 8600 GT 512MB RAM alebo AMD Radeon™ HD 3400 512MB RAM

NAJNIŽŠIE ODPORÚČANÉ ŠPECIFIKÁCIE
Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Intel Dual Core 3GHz alebo AMD equivalent
3GB System RAM
NVIDIA® GeForce 450 512MB RAM alebo AMD Radeon™ HD 4870 512MB RAM

NAJVYŠŠIE ODPORÚČANÉ ŠPECIFIKÁCIE
Windows 7/Vista (32 or 64 bit)
Intel i7 Quad Core 2.8Ghz alebo AMD ekvivalentné
3GB System RAM
NVIDIA® GeForce 480 1GB RAM or AMD Radeon™ HD 5870 1GB RAM

NAJVYŠŠIE TESTOVANÉ ŠPECIFIKÁCIE
Windows 7/Vista (64 bit)
Intel i7 3930K 6 Core x 3.06 GHZ alebo AMD FX8150 8 Core x 3.6 GHZ
16GB System RAM
NVIDIA® GeForce® GTX 680 2GB RAM alebo AMD Radeon™ HD 7970 3GB RAM

OSTATNÉ POŽIADAVKY
HDD priestor: 35 GB
Zvuková karta: 100% Direct X 9.0 kompatibilná – Direct X 9.0 kompatibilná podporujúca Dolby Digital Live

Prvá aktivácia vyžaduje pripojenie k internetu a platný Rockstar Social Club účet (13+ na registrovanie); Online hranie vyžaduje prihlásenie do Rockstar Social Club (13+); inštalácia softwéru vyžaduje aj GameShield® IronWrap®; DirectX and Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86).

Ostatní

Při tvorbě účtu k Social Club přímo ze hry nevkládejte heslo pomocí Ctrl+C/Ctrl+V. Při dalším přihlášení k účtu totiž Social Club zahlásí chybu "špatné heslo nebo uživatelské jméno". Je nutné heslo vypsat ručně písmeno po písmeně.
Pokud se ze hry nemůžete přihlásit na Social Club a zahlásí to chybu týkající se špatného propojení Social Club se Steamem, budete muset ve vlastnostech hry na Steamu použít parametr -windowed. Pokud si nastavíte, že se má hra logovat na Social Club automaticky, tak při druhém spuštění už můžete parametr odstranit.
Hra obdržela hodnocení PEGI 18 (pro EU) a ESRB Mature 17+ (pro USA).
PC verze byla prodávána na čtyřech DVD a verze Xbox 360 na dvou discích kvůli omezení velikosti disku; verze PlayStation 3 se však prodávala na jednom disku Blu-ray .