Doufám že další SP DLC už neplánují a udělají rovnou další díl, nechce se mi pak znovu nahrávat v MP 100% abych měl hodně war assets na dobrý závěr. Sere mně že ty procenta padají, už jsem měl 2x 100 a zas mám 50 :-/
@novoten (19.08.2012 15:05): Ano, toho jsem si již všiml, chápání textů ti skutečně nejde.
Ovšem kde je ten důkaz? Jediné co tu bylo nadhozeno je odkaz na comix, kdežto my se tu bavíme o hře- Arrivalu DLC. Tudíž z tohoto hlediska nelze brát comix jako důkaz, můj ty trolle kolenatý.
Nehledě na to že jak jsem psal, v onom comixu se nepíše v jakém sledu Shepard zničil collectory a zpomalil reapery, jen krátka zmínka o tom že se odehrává pár dní po událostech arrivalu. Což rozhodně není důkaz. Naopak stále je nevyvrácena řada věcí které nahrávají do karet mému tvrzení, a to jsou fakta jež se skutečně týkají jen hry nikoliv čehokoliv dalšího co jen podporuje onen herní titul.
Tudíž se přestaň pokoušet o provokace, je to vážně ubohé a značně dětinské.

Od této chvíle už budu reagovat jen na inteligentní komentáře (tedy zcela určitě na komentáře od ostatních, nikoliv od tebe). Tvému trollení se vyhnu.

Btw- To zda je má odpověď Eruovy kvalitní či nekvalitní nechť posoudí ostatní, nikoliv troll jako ty.
@Giovanni Antonio Kekelli (19.08.2012 14:46): Ale neboj, předchozí příspěvky jsem četl, ale třeba zrovna ten poslední - jak jen bych ho shrnul? "z cesty-trolle-z cesty-trolle" - holt slovní zásoba občas dojde. Nicméně tvoje reakce Eruovi je v důsledku fakt vtipná. Dočkal ses svého tolik vzývaného důkazu a stejně si chceš mermomocí nechat otevřená vrátka :) Komu není rady..však to znáš. Měj se - a nevztekej se pořád :)
@Eru (19.08.2012 14:00): Ano, jenže znáš to, comix a hra. To máš jako s filmy podle knih nebo podle her (nebo naopak). Taky jsou vždy upravené dle potřeb onoho formátu. Ale jelikož to psal někdo kdo skutečně pracoval na příběhu ME2 tak je to uvěřitelné.

Ale mimochodem, Conviction jsem četl a nepamatuji se že by v něm říkali kolik uběhlo přesně dní od zničení kolektorů nebo od zničení batarianského systému. Jen krátká zmínka o uběhnutí "pár" dní od zničení co se pamatuji, a to může znamenat cokoliv. Klidně mezi tím mohl Shepard stihnout ještě zastavit kolektory . ME3 se odehrává tuším (2 týdny?) od událostí v Arrivalu) Přesto je to tak že samotné DL Arrival (tedy hra,nikoliv kniha nebo comix) nenavazuje na konec ME2 jelikož v potaz bere obojí. V případě knih je to pak složitější, jelikož tam musejí vybrat jednu z možností (musejí to dát posloupně, nikoliv jako to lze ve hře vyprávět více příběhů najednou, v psané podobě by to totiž nedávalo smysl). Ale bod pro tebe, v psané podobě Arrival skutečně pravděpodobně navazuje na události ME2 (byť to tam co vím není přímo napsané).
Víš, ono by taky bylo občas fajn přečíst si vše co píšu a ne jen úryvky (a v tvém případě i několikrát za sebou), pak reaguješ z cesty.

Mimo to, píšeš z cesty, mě osobně totiž reagovat na tvé dětinské komentáře nevadí (Tudíž tvá zmínka o tom že jsem napsal že je čistě každého věc reagovat či nereagovat je je nejen nevhodně použita ale z cesty a naprosto mimo jelikož to nemění fakt že jsi troll a zacpáváš diskuzi. ), ale nic to nemění na tom mistře trolle, že zaplácáváš diskuzi o hře provokacemi a věcmi "off topic".
Ježsimária, vôbec nepotrebujem mať posledné slovo a ani z teba nechcem robiť toho zlého ale evidentne si vôbec nerozumieme pretože obaja sa na ten problém pozeráme úplne inak a z toho pramení zbytočný flame. Keby som bol vedel že v diskusii o takej nepodstatnej maličnkosti potrebuješ rukolapný dôkaz a že si schopný to riešiť až takto "do krvi" tak by som ju naozaj nezačínal. Ale neber to tak, že proti tebe niečo mám, ani že sa na teba snažím zhodiť vinu, o to mi vôbec nešlo.

Takže to uzavrieme podaním rúk s tým, že celá tá diskusia o tom, kam Arrival patrí by sa mohla naozaj vymazať. To je z mojej strany všetko ( a neber to ako posledné slovo ale ako akt zmierenia)
@M.a.t.t. (19.08.2012 12:57): Ty prostě musíš mít poslední slovo, viď? :D (pokud ano, klidně tě nechám- samosebou ale nesmíš reagovat na to co jsem psal).

Jinými slovy se teď ale snažíš udělat dojem že za všechno můžu já, že ano? Nebuď směšný. Já bych tuhle diskuzi sám nevyvolal.

Pokud máš pocit že v tom co jsem psal jsem vyvracel vše co jsi napsal, tak jsi asi opravdu špatně pochopil co jsem psal, nehledě na to že jsi to byl právě ty kdo vyvracel má tvrzení, nikoliv naopak. Já naopak podporovali i to co jsi říkal ty.

Předně bych ale nezačal diskuzi o které bych neměl reálné podklady (nezačal bych na někoho reagovat pokud bych nevěděl že to vím jistě a určitě bych do toho přidal že je to jen můj názor, neprezentoval bych to jako názor většiny) a následně bych se nepokusil vypařit do ztracena a shodit vinu na toho druhého diskutujícího.

A znovu podotýkám že ano, měl jsi možnost nereagovat, už hned u prvního příspěvku kde jsi reagoval ty na mne.

V posledním bodě bych se s tebou shodl, tedy v tom že by se to mohlo vymazat jelikož to není ke hře.
Že ma na teba nik nenútil reagovať už v prvom prípade je pravda. Bohužiaľ som spravil tú chybu že som ten post neodignoroval ale všetko zlé je n niečo dobré a už viem pre budúcnosť, že baviť sa s tebou nemá zmysel :)

Lenže ty si mi tú možnosť v poslednom prípade nedal. Nemôžem nereagovať, keď napíšem viacmenej nekonfliktný príspevok, ktorým sa snažím celú vec uzavrieť a dávam ti v ňom dokonca aj istou častou za pravdu a odpoveďou je mi zase dlhší post, ktorý zase vyvracia všetko čo som napísal, dokonca spochybňuje aj moje subjektívne vnímanie. Ty by si na toto nereagoval?

prosím modov o zmazanie tohoto flamu, ktorý pre túto diskusiu už dávno prestal byť hodnotný.
A ty nerozumíš když jsem Ti napsal že možnost reagování je jen tvoje volba? Já tě o reakci na můj příspěvek nikde a nikdy neprosil - reagovat jsi na to ani v jednom případě nemusel. Speciálně tak jak jsi reagoval.

Mimochodem, kdyby jsi to napsal rovnou že v tom nechceš pokračovat tak dobře, ale pokud to napíšeš až na konec reakce na můj koment, tak to promiň ale nemůžeš čekat že kvůli tomu vymažu vše co jsem si napsal mezi tím co jsem to pročítal.
@M.a.t.t. (18.08.2012 23:53): No netvrď mi že jsi to myslel jinak než já to popsal. Opět se stačí podívat na první tvou reakci na můj příspěvek do téhle diskuze a myslím že je to docela průkazné.
Samosebou ale náhodu vyloučit nemohu a tak se to klidně stát mohlo ale divil bych se.

K věci- Jediná časová osa je pravděpodobně ta na Wikia a ta zkrátka není oficiální (ano, pravděpodobně ji sestavili hráči, nikoliv někdo z bioware kdo stál za příběhem aby se to dalo považovat za přesné).
Stejně tak je si třeba uvědomit že to co říkáš o časové ose není pravda, jelikož na časové ose LZE určit pro jakoukoliv událost (u níž je známé jen přibližné datum, nikoliv přesné) bližší nespecifikované období. To je docela běžná věc a není to nijak výjimečné, v případě Arrivalu by to bylo zapsáno pravděpodobně tak že by se udávalo období 2185-2186.

Samosebou že mi dokazovat nemusíš vůbec nic, ale to ty jsi první reagoval na mne, nikoliv já na tebe (to zaprvé), načež jsi začal vyvracet můj názor tak bych čekal že nadhodíš důkaz (to zadruhé) a teď jsi se ptal kde já mám důkaz na podporu svého tvrzení. A tam já ti napsal jak to je, že mě stačí aby jsi nesehnal svůj důkaz, tudíž nevím proč se hned "vztekáš".

Ano, říkal jsem to že je jedno kdo si kam Arrival sám zařadí, ale na základě už jen z té podstaty je vyloučeno to co jsi tvrdil ty, Arrival zkrátka nevyžaduje dohraný ME2 a tak už je jedno že má v dialogu i možnost že dohraný bude- prostě to není navazující DLC.

Btw-Kde jsi vzal že většina fanoušků si Arrival stanovila na konec po událostech ME2?

Btw2-Jelikož jsi to byl ty kdo reagoval jako první na můj příspěvek, tak je mi upřímně jedno zda budeš reagovat či nikoliv, ale psát budu jako vždy a to zda budeš reagovat je už jen tvoje věc (nikdo tě k tomu nenutí, stejně jako v onom prvním a všech dalších případech).
Já osobně bych tuto debatu vůbec nezačínal.
@Giovanni Antonio Kekelli (18.08.2012 22:52): Připomínáš mi advokáta ve věku 50-60 let, který si při normálním dialogu v hospodě neuvědomí, že není v soudní síni a při normální debatě jen huláká na lidi vedle sebe, že potřebuje "důkaz!" :) Funny.. tak holt..tvůj boj..
@Giovanni Antonio Kekelli (18.08.2012 22:52): Myslím, že sa nechápeme. Inak si neviem vysvetliť prečo sa mi snažíš nahovoriť ako som daný výrok myslel. Možno som sa nesprávne vyjadril ale snáď viem lepšie ako ty, ako som to myslel...

Ja tvoje tvrdenie že Arrival môžeš hrať kedykoľvek a následne si hra podľa toho upravuje dialógy ale nijak nevyvraciam. Skôr by mi prišlo nelogické keby tak nečinila. Podľa oficiálnej časovej osi je ale nutné túto udalosť niekam zaradiť a toto už konečne pochop aj ty, nemôže sa určiť bližšie nešpecifikované obdobie ale presný termín. A nezačínaj s tým, že časovú osu aj tak pravdepodobne robia len fanúšikovia na základe svojich domienok, pretože to ani jeden z nás naisto nevie. A dokazovať ti naozaj nemusím vôbec nič, je to môj názor ktorému verím. Nakoniec si sám povedal , že je jedno kto si Arrival kde zaradí a ja si ho tak ako väčšina fanúšikov radím na úplný koniec na čo mám právo.

Každopádne by som rád túto debatu uzavrel takže by som ťa poprosil aby si svoj ďalší post vyriešil spôsobom aby som ňan už nemusel reagovať. Ďakujem.
@M.a.t.t. (18.08.2012 22:36): Ne, nechci se tu hádat, takže slušně. Pochop M.a.t.t.e- Musíš si uvědomit co vlastně já tvrdím- Ty jsi tvrdil že Arrival patří jen na místo po ukončení příběhu ME2 (tvrdíš že se odehrává až po zničení kolektorů) a nepatří nikam jinam.

Já naproti tomu ale tvrdím že Mass Effect 2 Arrival nenavazuje na konec ME2 jelikož bere v potaz to kdo si ho kdy spustí a za jakých událostí, může tak navazovat na konec ME2 ale ani nemusí. Ty dialogy a události v něm jsou pak podle toho upravené.
A proto jsem názoru že nelze tvrdit jako jasnou věc že Arrival navazuje na dění ME2ky , ale naopak je třeba říci že patří do blíže neurčeného období BĚHEM událostí ME2 (a je poté už jedno zda si ho někdo umístí doprostřed nebo až na konec hry)
Z tohoto pohledu pak pro mne není lepší důkaz než to že vy nemůžete ve hře najít žádný důkaz který by podpořil vaše tvrzení. Už to chápeš? :) V tom je ten vtip..
Na podporu mého tvrzení zkrátka stačí to že za
1. Nemůžete najít důkaz který by podpořil vaše tvrzení.
2. Ještě jeden docela důležitý bod pro podporu mého tvrzení je ten že hra upravuje dialogy podle toho zda hráč již hru dohrál či ne.

Zkrátka-Abych ti to ještě osvětlil lépe- Kdyby jsi našel ve hře jasnou zmíňku v dialogu (např že by řekli že je to rok od onoho zničení té základny kolektorů) tak by šlo o důkaz tvého tvrzení. Ale k důkazu mého tvrzení stačí pouze to, aby jsi takový důkaz nenašel, to v takovém případě totiž ukáže že nikde ve hře není bod který by ti (nebo komukoliv jinému) pomohl určit že Arrival na ME2 skutečně navazuje.
@M.a.t.t. (18.08.2012 22:12): Nikoliv, vybraná citace nebyla prezentace většinového názoru ani tvého. Tvé poznatky jsou na rovinu to tentokrát řeknu, nesmysly které nemají reálný základ v oné hře.

@novoten (18.08.2012 22:28): Nikoliv, to byla reakce na neuznání mého názoru ze strany M.a.t.ta. Tudíž je logické že jsem musel tak říkajíc přejít do ofenzívy. Ale není v tom vůbec žádný důkaz že bych neuznával něčí názor (i proto že m.a.t.t. to jako svůj názor neprezentoval, prezentoval to jako jasnou pravdu). Přečti si nejdřív celou diskuzi než začneš vypichovat kousky z ní, ano ňoumo?

Btw- K té značně ubohé poznámce o mém hraní Mass Effectu se pak skoro ani netřeba vyjadřovat, to už je vyloženě reakce jak od malého haranta a ne od dospělého člověka.
@Giovanni Antonio Kekelli (18.08.2012 21:53): Nedá mi to a neodpustím si dodatok. Neustále mi tu sebavedome tvrdíš, že dokým ti ja alebo niekto iný nepredloží relevantné dôkazy, tak to automaticky dokazuje tvoje tvrdenie. Lenže kde máš dôkazy ty? Až mi predložíš dôkaz z dôveryhodného zdroja (najlepšie samotné Bioware) ktorý explicitne potvrdzuje že Arrival sa neodohráva po skončení udalostí ME2, až potom pripustím tvoj názor. Momentálne máš len rovnako ako ja svoju domienku, takže mi to vychádza na remízu.
@Giovanni Antonio Kekelli (18.08.2012 21:53): "Víš, měl by jsi se ty a někteří další lidé předně zbavit omezeného dojmu že když ME3 navzuje na události Arrivalu tak že to automaticky musí znamenat že Arrival navazuje na konec ME2 a tedy patří až za jeho události. To je u vás ta hlavní velká chyba. Takhle to totiž nefunguje. "

Geniální..víc od tebe asi fakt nepotřebuju :) Tomu se totiž říká neuznat cizí názor. Užij si Arrival, až budeš hrát ME2 posedmnácté (a zase blbě)
@Giovanni Antonio Kekelli (18.08.2012 21:53): Vybraná citácia bola len mojím prezentovaním väčšinového názoru s ktorým sa stotožnujem, pretože mi na základe poznatkov ktoré mám príde úplne logický.

Viac sa k tomu vyjadrovať nebudem, pretože čokoľvek napíšem ja alebo niekto iný, ti nie je dobré a nemienim strácať čas debatou s niekým, kto nie je ochotný pripustiť ani len nepriame dôkazy a zopár indícíi za niečo čo môže byť pravda a automaticky to odmieta. Nie sme predsa v súdnej sieni a skutočne ti nepotrebujem nič dokazovať. Tak ako ja teba, ani ty si mňa svojími príspevkami vôbec nepresvedčil a tým to môžeme ukončiť.
Stejně tak bych mohl argumentovat já. O tom že bych cokoliv překrucoval nevím. Jinak pokud prezentuješ jen svou teorii (tedy to co jsem celou dobu říkal že prezentuješ) tak proč jí prezentuješ tak jako by to byl fakt -toto jsi napsal v reakci na to co jsem napsal já původně -cituji- Práveže Arrival sa čo sa týka časovej osi odohráva po skočení udalostí Mass Effect 2. Že ho môžeš hrať kedykoľvek a nijak zásadne to nevadí, je vec iná- konec citace-
A to mi jako pouhá prezentace vlastní teorie nepřijde, to Ti povím. Naopak je to zaryté odmítání toho co jsem napsal já. :)

Co bych chtěl jako důkaz- Potvrzení od Bioware buď v tom že by se v onom DLC jasně hovořilo že se to odehrává až po událostech dvojky (tedy v nějakém rozhovoru by jasně řekli že bitva s kolektory už proběhla), nebo potvrzení bioware v nějakém rozhovoru. Nic jiného nelze použít jako fakt který by dokazoval tvé tvrzení, a naopak podporuje tvrzení mé.
Wikipedii pak neberu dokud s nedozvím že je skutečně potvrzená, jelikož tam ta neomylnost prostě není zaručena.

Jak jsem předtím psal, Arrival hrají lidé jako poslední nikoliv z důvodu ž by skutečně navazoval až na konec ME2 ale z toho důvodu že
1- je to obtížné dlc a není dobrý nápad to hrát bez vylepšení a vyšší urovně.
2-lidé si to zažili nakonec příběhu ME2 jelikož přišlo jako poslední DLC a na něj navazuje ME3.

Zkrátka- Já bych tvou teorii neodmítal, ale muselo by se to tvářit jen jako teorie, mimo to, já se Ti jen snažím ukázat že tvá teorie má trhliny jelikož jsou důkazy které ukazují že Arrival ve skutečnosti není na konec ME2 navazujícím DLC.

K poslednímu bodu který píšeš- já si myslím že v tom není problém proč by to tak tvůrci nemohli udělat, kdyby to skutečně navazovalo na konec tak by to tak prostě udělali kdyby chtěli. a neohlíželi by se na to že by to šlo hrát až po dokončení původní hry.
@Giovanni Antonio Kekelli (18.08.2012 11:57): S tebou sa baviť je skutočne ťažké, o to viac že ešte mierne prekrúcaš moje slová. Naviac som nadobudol dojem, že by si mi bol schopný vyvracať aj históriu, ktorá nie je 100% podložená faktami a dokumentami z 10 rôznych zdrojov. Čo iné ako potvrdenie od Bioware a timeline na oficiálnej wikipedii chceš? (hoci netvrdím, že musí byť neomylná) Nehovoriac o tom, čo si napísal sám, samotní hráči si Arrival zaraďujú po skončení udalostí Mass Effect 2, nie je to samo o sebe dôkaz že majú pravdu ale používajú hlavu a tie indície, ktoré tam ty silou mocou vidieť nechceš tam oni vidia.

Pripomínam pritom, že sa stále nebavíme o presných dôkazoch, prezentujem ti len moju teóriu ktorú však zaryto odmietaš a snažíš sa mi ju vyvracať.

Nehovoriac o tom, že je úplne logické prečo je možné hrať Arrival skôr ako po skončení. Nie je to súčasť hlavnej hry ale DLC a už len z princípu by bolo divné, keby autori nútili hráča najskôr dohrať hlavnú hru a až potom mu dovolili toto. Je to niečo za čo hráč platil samostatne a mal by mať možnosť vyskúšať si to aj skôr. Nakoniec, všetky DLC sú prispôsobené tak, že ich možno hrať v rôznych fázach.
Lidi vy jste blázni! :-D Toto už jsou příspěvky o délce hodné komentáře :-D
@Eru (18.08.2012 11:45): Zajímavé, to jo, ale to je wikia. Na Wikiích je vše psané hráči, tudíž je otázkou zda je to oficiální a vychází to z reálného základu. Já si myslím že oficiální to nebude, spíš to tam je napsané proto aby to bylo co nejsnáze pochopitelné .

Tak jako tak, i pokud je to oficiální evidentně to vychází z té části kdy hráč už má dohraný základní příběh (to nahrává vám), ale faktem je že to nejspíš fakt použili jen pro rozumitelnost (prostě něco vybrat a někam ho umístit do té timeline museli- tak se to děje běžně a jinak nevím kde by vzali že se to odehrává celý rok po událostech ME2).
Ale samotný Arrival bere v potaz i tu možnost že to dohrané ještě není, a to zas nahrává mě a tvrzení že Arrival na to nenavazuje.
@novoten (18.08.2012 01:27): Tak pokud nechápeš o co mě šlo tak ani nemá cenu aby jsi se do diskuze zapojoval, ne snad?
Pointa byla totiž jinak myslím docela jasná. Dokazuji tu že i Arrival nenavazuje na konec základní hry a nelze tak tvrdit že patří fixně jen na jeho konec a nikam jinam. Já tvrdím že je volně stanovený stejně jako jakékoliv jiné DLC k ME2.

Zkrátka-Ty mě tu házíš "důkaz" (byl jen jeden- ten dialog s Hackettem) které ukazují že ME3 navazuje na Arrival, jenže to já nevyvracel a nevyvracím. Já tvrdím že Arrival nepatří jen na konec dvojky, ale lze ho umístit kdekoli někdy během ní (a je jedno kdy si jí hráč započne jelikož přesné umístění to DLC v časové ose ME2 zkrátka nemá).

Mimo to onen Hackettuv rozhovor na konci Arrivalu se Shepardem je jak ti psal Nate Logan upraven podle toho kde se hráč nachází v oné ME2 tudíž to nelze počítat jako objektivní fakt. To naopak spíše nahrává mému tvrzení že Arrival je "pohyblivý". :))

Ano, jsou tu pak taky názory že Arrival je lepší si odehrát po konci ME2, ale důvod je zase trochu jinde než t se ho snažíš prezentovat. To není důkaz toho že Arrival patří na konec Mass Effect 2 ale je to jen z toho důvodu že v Arrivalu je hráč na veškerou akci sám a proto je lepší když už má vyšší uroveň a vyzkoumaná vylepšení jelikož i tak je to někdy poměrně tuhé.

A že je fajn že tvrdím že cizí odhady nemohou být pravdivé a svůj názor udávám jako fakt? Předně si nemyslím že bych to někde řekl že neberu fakta, napište mi tu alespoň JEDEN evidentní důkaz který určí že Arrival patří jen na konec příběhu ME2 a nikam jinam a já to vezmu v potaz (tedy jakýkoliv bod který přesně určí že Arrival patří jen na ten konec a nikdy předtím ho nejde umístit). Jenže takový důkaz nenajdete.

Podívej, je důležité aby jsi si uvědomil že já tu neříkám nějaké své subjektivní názory které bych dostal po odehrání Arrivalu (také bych to dovedl), já se tu ale snažím psát jen to co je v onom DLC zcela EVIDENTNÍ a snadno ověřitelné.
A to je zkrátka to že hra nevyžaduje dohraný ME2- dialogy jsou totiž upravené podle postupu, že hra neobsahuje žádný bod kde by se bavilo o datumu a času ve hře (a ani ME2 neobsahuje žádný takový přesný bod) tudíž z toho nelze nic odvodit a nemá ani další podobná fakta která by to pomohla přesně určit. To jsou věci které opět nahrávají mému tvrzení.

Btw -Vtipné zkrátka je že Arrival je bodem na který navazuje Mass Effect 3 ale rozhodně nelze tvrdit (lze to ale je to vyloženě chyba) že patří jen na konec ME2 a nikam jinam.

Btw2- Já důkazy hledat nepotřebuji, to spíš evidentně ty a M.A.t.t tu máte potřebu něco dokazovat :).

Btw3- Nerad bych kecal (tady jde zkrátka jen o ten můj dohad) ale když odehrajete dříve Arrival než Shadow Brokera tak v onom rozhovoru s tou Asari Spectrou myslím Shepard použije i argument že vyjmenovává ztráty životů při svých akcích. A mezi argumenty použije i odpálení onoho Mass Relay.
@Giovanni Antonio Kekelli (18.08.2012 00:46): Tak nejdřív odhady, teď důkazy :)

Nevím, co chceš dokázat, ale mluvilo se tu o indiciích, o takových náznacích, že Arrival je lepší hrát až jako bonus na konci celé dvojky. Právě protože tam poprvé je Hackett, právě protože se zdrží Reapeři, právě protože je poprvé uvidíš v celé kráse jejich flotily.

A když už chceš teda "dohad", tak snad jen to, že Hackett řekne Shepard na samém konci, aby se zastavila na Zemi kvůli zodpovědnosti za svoje činy. A čím asi začíná ME 3? :)

Samozřejmě nikdo tě přece nenutí to hrát takhle. Klidně si můžeš zabrzdit celou flotilu reapers třeba jako první misi, tvoje věc. Jen pak to zastavení kolektorů nebude vypadat jako nejakutnější problém..

Ale jinak je fajn, že cizí odhady podle tebe nemohou být pravdivé, zatímco svůj názor prezentuješ jako nějaký objektivní fakt :)

A poslední věc - všechny ty dějové nápovědy, které jsem já nebo Matt uvedl, jsou tu právě proto, aby pomohly hráči odhadnout, kdy se asi může Arrival odehrávat. Jestli chceš důkaz, tak si napiš do Bioware, ale někteří z nás si to zkrátka domyslí i bez cizí pomoci.
@M.a.t.t. (17.08.2012 22:32): Ano, je to více méně nic, např proč ME3 navazuje zrovna na to dění v Arrivalu je logické, jelikož v Arrivalu jde o Reapery a o to je zdržet, a Reapeři jsou pro ME hlavní záporáci. To je zkrátka logika a není to důkaz toho že se to odehrává po dění ve dvojce. Klidně to může být tak že si Shepard odskočí mezi hlavním příběhem na tohle, jelikož to je více méně běžná vedlejší mise tak jako jich tam je během hry desítky (alespoň se tak z počátku tváří).

Proč šel Shepard sám na onu misi- to tam je vysvětlené , pokud jsi arrival hrál tak víš že Hackett požádal Sheparda aby šel jen on, protože tým by na sebe stahoval velkou pozornost a byla by tak šance že batariané onu vědátorku zabijí.
Že by posádce Shepard nedal vědět tam pak ve hře vůbec není, to jsou jen tvé dohady (které nejsou pravdivé) jelikož pokud posádka Normandy SR-2 nevěděla kde Shepard je, bylo to tím že při oné záchranné misi musel odcestovat s onou vědátorkou a následně byl omráčen tím artefaktem.

A že Arrival navazuje na ono video z konce? Ani nápad! Arrival nenavazuje na ono video které je na konci ME2, to video by tam klidně mohlo být i po odehrání Arrivalu během ME2 (a je tam) jelikož Reapeři nebyli v Arrivalu zastaveni ale jen zpomaleni, ale k zemi letí stále. Tudíž ten přílet tam s tím navazováním nemá nic společného a není to žádný důkaz, jen odhady které nemají reálný základ. To opět zkrátka vůbec nic nedokazuje.

Fakta jsou že v Arrivalu opravdu není nic co by ti to pomohlo určit kdy že se odehrává na oné dějové linii (to co jsi vypsal nejsou fakta ale jen tvé osobní dohady a úvahy které pramení z toho co o hře víš, tudíž sotva mohou být důkazem).
Jediné co je jisté, je to že Arrival je současně s děním ME2 příběhu ale kdy přesně, to už tam není. ME2 jsem hrál s DLCčky 16x tak vím o čem mluvím.

Zkrátka a dobře k tématu o který původně šlo. Leviathan DLC bude opět DLC které se bude odehrávat během příběhu základní hry, tak jako všechna předchozí DLC a ne až po něm.
Lidi řešíte tu zbytečnost, toto DLC rozhodně na konec trojky navazovat nemá, ani to nikdo z bioware netvrdí =)
@Giovanni Antonio Kekelli (17.08.2012 21:42): A to že bol viacmenej potvrdený ako DLC priamo predchádzajúce úvodu trojky je nič? Isté indície tam naopak sú.

Až v ňom sa prvýkrat naživo objaví admirál Hackett, ktorý je len v ME3 a aj gameplay s neustále valiacimi sa nepriateľmi mne osobne evokoval skôr tretí ako druhý diel. Nehovoriac o tom , že z dejového hľadiska dáva logiku zaradenie až po dokončení hlavnej misie, pochybujem, že by Sheppard ktorý celý druhý diel naháňa kolektorov a pracne si vybudováva vzťah k posádke, ktorú priebežne rekruituje by sa len tak zbalil a sám odišiel preč bez toho aby dal vedieť kam ide. A už vôbec nehovorím o tom, že záver ME2 ukáže že reaperi sú na ceste a Arrival na toto priamo nadväzuje.

Ale ak si ho niekto chce dať počas hry, samozrejme môže, nakoľko je dejovo vystavané schválne tak ako všetky ostatné DLC
@M.a.t.t. (17.08.2012 21:28): Nemohu souhlasit, nelze ani říci a ani určit kde během časové osy ME2ky se ono DLC nachází jelikož schází veškerá potřebná vodítka. Nikde v příběhu Arrivalu se totiž neříká kde během té časové doby se to odehrává a ani tam nejsou dialogy které by komentovaly dění v základním příběhu. Jen je to mírně uzpůsobené tomu zda ten hráč základní hru již dohrál či nikoliv (dojde k pár změnám v dialozích). Ale z toho nelze nic určit.

Jako takové je zkrátka ono DLC samostatné a na konec ME2 přímo nenavazuje, to že si ho tam hráči podvědomě "umísťují" je pak jen jejich věc ale je to chyba.
@Eru (17.08.2012 18:03): Nikoliv, na Arrival jsem nezapomněl, já ho záměrně nevypsal, jelikož i Arrival se neodehrává po konci dvojky (přesněji nenavazuje přímo na ten konec), odehrát ho tuším dokonce lze již po prvních třech najímacích misích v ME2 a není tam nic co by na konec příběhu ME2 opravdu navazovalo.

Tudíž Arrival sice je lepší odehrát až po ukončení (vzhledem k tomu o co se v něm jedná) ale že by to přímo navazovalo na styl ukončení základní hry to ne.
No ale Bring Down the Sky ani žádné jiné DLC u ME 1 a ME2 nenavazovalo na konec těch dílů. V ME1 se po ukončení hlavního příběhu ani nedá spustit save a nedá se tam poletovat po té mapě, v ME2 to sice jde, ale všechny ty DLC jde zapnou už dřív během hry a neobsahují pokud vím nic z informací které by potřebovaly aby byla základní hra dohraná, nenavazují na ten konec. Já si všechna DLC odehrál ještě před koncem ME2 a naopak to mírně pozměnilo některé možnosti takže o bylo fajn.
Ach, no tak to si teda moc nepomatuju, jak na konec jednička navazoval Bring Down the Sky. Ani si nepomatuju, že po dohrátí Shadow Brokera nastala na konci nějaká změna. Netvrdím že nastane i tady, ale minimálně ti to podle mého očekávání přidá nějaké war assets.