Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Major Mayhem

10.11.2011
červenec 2012
11.10.2012
64
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Major Mayhem je arkádová plošinovka naplněná akcí dnes v tak trochu neobvyklé podobě "on-rail", tedy na kolejnici, což znamená, že téměř jedinou činností hráče v této hře je střelba. Nicméně i přes to je hráči omezeně svěřen pohyb postavy a to v době přesunu mezi kryty, kdy je potřeba přeskákat nástrahy, či se vyhnout pastem v podobě kyvadel s ostřím. Tato akce probíhá výhradě na způsob plošinovek, tedy ve dvou rozměrech zleva doprava.

Hra samotná nabízí celkem 4 herní módy ve 45 úrovních, které se odemknou po projití základního klasického módu, ten nabízí i jednoduchý příběh s občasnými vtipnými připomínkami vašeho prezidenta. Následují módy časovaná bomba, ve kterém je cílem rozpoutat co největší chaos v časovém limitu jedné minuty. Arkáda pak nabízí výzvu v podobě jednoho života bez možnosti "léčení", které je ve hře reprezentováno ztrátou helmy a následně vesty v náhodně řazených úrovních. Poslední mód přežití je tak trochu variací na předchozí arkádu s tím rozdílem, že úrovně jsou řazeny v klasickém pořadí.

Herních prostředí hra obsahuje 3 typy, těmi jsou tropické džungle s malými vesničkami, zástavba velkoměsta a písečné duny s typickou egyptskou architekturou. Spolu s prostředím se mění i nepřátelé, takže tu potkáte například vousáče s turbany či rafinované ninja bojovníky. Stejně jako prostředí je rozličný též arzenál zbraní čítající 20 kousků, od obyčejné pistole přes brokovnice, granátomety až po plazmovou pušku a další obvyklé i neobvyklé zbraně. Postavu je též možné upravit k obrazu svému nákupem oblečků za herní měnu, kterou získáváte v průběhu hraní. Dalším využitím pro herní zlaťáky je nákup zásob v podobě dočasného zpomalení času, nezničitelného brnění Robocopa, bombardace a další.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Major Mayhem je velice příjemná akční jednohubka k oddechu a vyčištění mysli při nenáročném akčním hraní. Je k dispozici jako placená verze na Steamu, ale nemajetní hráči si ji mohou zahrát prakticky na všech mobilních platformách zcela zdarma.

Jedná se v podstatě o on-rail plošinovku. Což znamená, že se nemůžete volně pohybovat, a pouze automaticky přebíháte mezi palebnými pozicemi, odkud ze zákrytu pomocí střelby kurzorem myši likvidujete teroristy, kteří se snaží podmanit svět a unesli dívku hlavního hrdiny - ostříleného vojáka US Army. A také čivavu prezidenta Spojených států. Jen občas aktivně ovládáte protagonistu přeskakováním překážek a výstupků.

K dispozici je kampaň o 45 levelech ve třech prostředích - džungle, město a poušť. Po ukončení dějové linie se odemknou režimy Arcade, Survival a Timebomb. Kampaň odsýpá velmi rychle a plynule, levely jsou krátké a snadné, ideální pro chvilkové odreagování. Základním cílem je nadělat co největší rozruch a zkázu, za což budete odměněni bodovým ohodnocením a také hvězdičkami.

Akce je dynamická, nepřátelé padají jako na běžícím pásu, později se objeví těžší protivníci a bojová technika - vrtulníky, letadla a tanky. Ale i ty je poměrně snadné udolat. Paradoxně největším problémem pro mě byly tuhé mumie v pouštní epizodě. Základem hry jsou rychlé reflexy a včasné ukrytí před střelami, nebezpečně jsou jenom ty, které jsou indikovány červeným kroužkem. Hra se pohodlně ovládá jednou rukou, střílíte levým a skáčete pravým myšítkem. Volná ruka může posloužit k upíjení kávy, uzobávání nějaké výživné pochutiny, nebo třeba šmátrání po partnerce, pokud s vámi sdílí vaše PC.

Grafika odpovídá nevážnému ladění hry a je příjemně cartoonová, vojákům padají čepičky, padlí bojovníci efektně odlétávají zejména po explozích, občas musíme ušetřit rukojmí, kteří ovšem často pod rychlou palbou padnou za oběť. K dispozici jsou powerupy nakupované za herní měnu nebo nepřeberná škála často žertovných kostýmů.

Kromě rychlé akce se objevuje další taktický aspekt, a to plnění úkolů, které jsou nám průběžně servírovány. Po splnění tří požadavků dojde k povýšení hodnosti hráče a jak počet frček stoupá, odemyká se nám pestrý zbrojní arzenál. Pistole, uzi, brokovnice, samopaly a další oblíbená udělátka. Bohužel po splnění základní kampaně jsem již nenašel další motivaci k následnému hraní. Nabízí se jistě snaha o co nejvyšší skóre v dalších herních režimech, ale bohužel se levely stále opakují, a tak nastává stereotyp.

Total Mayhem nám poskytne nenáročnou a zábavnou akční hratelnost během kampaně, za což dávám solidních 70%. Ale další zábavu a přidanou hodnotu nám hra už neposkytne. Kompletní dosažení všech hodností nebo zisk stovky achievementů je alespoň pro mne čirá uropie.

Na závěr ještě připojím poznámku k mobilní verzi, kterou jsem taktéž prošel. Je v zásadě identická. Ovládání PC verze je jednoznačně přesnější, dotekové ovládání ťukáním po displeji totiž překrývá indikátor střely. Trochu se odlišuje i aspekt odemykání zbraní, které se děje totiž za herní měnu, nikoliv za dosaženou hodnost. Takže teoreticky si lepší kousky můžete koupit dříve, zejména pokud nasypete autorům bakšiš v podobě reálné platby za herní zlaťáky. Aspoň takto autoři motivují hráče k placení, jinak je hra komplet zdarma a ani vás nic nenutí k nákupům.

Pro: Rychlá a nenáročná akce. Pěkná cartoonová grafika. Zábavná kampaň.

Proti: Stereotyp po dohrání kampaně. Relativně vyšší cena na Steamu.

+14