Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Magibot

18.12.2017
22.03.2018
10.10.2018
50
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Ilo je malý magický robot se špičatým kloboukem a kouzelnou knihou, jehož úkolem je přežít na planetě plné nepřátelských bytostí a aktivovat signální majáky sloužící k provedení teraformace planety. K tomu mu dopomáhá množství magických schopností, které může v omezené míře sesílat. Bude ale potřebovat i vaši pomoc.

Ve hře ovládáte Ila a v každé z úrovní se jej snažíte ochránit před nástrahami a splnit cíl mise. Během hraní přepínáte mezi dvěma herními režimy. První je strategický, ve kterém umisťujete do úrovně magické runy (kterých máte omezený počet). Každá z run umí vyvolat jisté kouzlo či efekt, např. krátkou teleportaci vpřed, vystřelení ohnivé střely, umístění ochranného krystalu, atp. Runy umístíte tak, jak si myslíte, že vám to umožní projít úrovní. Následně se přepnete do akčního režimu, ve kterém ovládáte Ila napřímo, jako v klasické plošinovce. Chodíte s ním úrovní, a pokaždé, kdy se dostanete do blízkosti připravené runy, můžete seslat dané kouzlo. Takto můžete přeskočit propast, či zapálit nepřítele. Pokud se vám to nepovede, nebo zjistíte, že jste si průchod naplánovali špatně, vynulujete si úroveň do původní podoby, a přenastavíte předpřipravené runy, abyste to mohli zkusit znovu (stejně či jinak).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Android 50
Graficky je hra moc pěkná a hudba je příjemná. Tím spíš mě trochu překvapily některé ostré hrany, jako špatně čitelná hlavní nabídka nebo nepříjemné ostré zvuky během dialogů. Ale nejvíce jsem byl rozčarovaný z hratelnosti. Ačkoliv se hra snaží být akční logickou hádankou, tak dost často netušíte, jestli je vaše řešení špatné, nebo jste jenom umístili kouzlo o pixel vedle, případně jej aktivovali o milisekundu pozdě. Celé je to extrémně chatrné a vrtošivé. Téměř jsem zůstal zaseknutý hned v první lesní úrovni, když jsem se snažil provést správné(!) řešení a 10x po sobě selhal, což mě přesvědčilo, že to správné řešení není (a bylo). Podíval jsem se na YouTube a hned v prvním nalezeném videu měl daný člověk úplně ten samý problém a nakonec kvůli tomu ukončil hru. Našel jsem další videa a zjistil, že jsem měl umístit kouzlo o malý kousíček výš, než jak jsem to udělal já. Toto by se fakt nemělo stávat hned v první úrovni. Nemělo by se to stávat nikde, mechaniky by měly být buď vysvětlené nebo zřejmé, a logická hra by neměla být o posouvání objektů o pár pixelů tam a zpět stylem pokus-omyl. Nicméně po této špatné zkušenosti jsem hrál ještě další hodinu, a všechny následující úrovně mě bohužel přišly extrémně podobné a ničím zajímavé.

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2020 v angličtině na Google Play).
+6