Ona se ta editace bude pravděpodobně vztahovat pouze na poslední příspěvek (což mi přijde celkem rozumné, přeci jen jsou tyhle diskuse poněkud "instantní"); tohle by měli v každém případě schovat admini/vip...

Jinak já tu hru ještě nedohrál... nějak se plácám na konci a ta obtížnost mi místy opravdu pije krev.
Ano, protože má tahle hra z celý databáze zdaleka nejvíc dohrání.
Potom, je 6 let stará - většina lidí co jí hrát chtěla už jí asi hrála, nebo bych v to aspoň doufal.

A mimoto - moje naděje že jsem to nikomu nezkazil ani nemusí mít nic společnýho s počtem lidí co jí dohráli - jenom v to prostě doufám.
Až tady bude ta editace příspěvků, s radostí bych to schoval.
Aby nedošlo k mýlce - mně už to před pár dny prozradil někdo jiný.

Jsem každopádně pro, aby byly příště za spoilery strhávány body (je to mnohem větší prohřešek, než spam).
Paul: zvláštní, tvrdíš, že třetina userů má tu hru dohranou. Nějak mi z toho vyplývá, že dvě třetiny tudíž ne (z nichž převážná většina hru nehrála vůbec); a ty stejně doufáš, žes to nikomu nezkazil?
Já měl 14 health :) Celkem frustrující, ale oproti prvnímu zahrání to bylo celkem a piece of cake.
Ježiši no jo! Sorry! : ) Kdyby tady tak šly editovat příspěvky...: ).Ale aspoň že jí má třetina DH dohranou, snad jsem jí nikomu nezkazil.
Tak, Sam je po smrti. Jdu zvýšit hodnocení na stovku, tahle hra je masterpiece.
Kua nemůžu dát Sama, mám 23 health a ten parchant má hrozně dobrý reflexy...budu na něj muset nějak vyzrát.
Casino je sice blbost, ale jinak je Mafia přímo přecpaná Easter Eggy... :) Třeba psí hlava nebo jeskyně v EJ. Co je, ale zajímavý tak i na Mafii jsou cheaty! Pokud vás tohle téma zajímá tak si najeďte na adresu, co mám v profilu. (Nebudu si dělat reklamu)
Hehe tak to je drsný ! : ) holt skvělá hra má svoje vášnivý fandy no :).
V době největší slávy Mafie (zima 2002) byla Mafia hráči prozkoumávána do nejposlednějšího čtverečního centimetru :) Každý chtěl objevit nějakej bug nebo tajné místo a pochlubit se na netu (mafia.bonusweb a jejich tehdejší fórum na paegas.biz bylo nejlepším místem s nejlepší komunitou ;). Alternativními konci mise Smetánka a tajemnými zvuky po střelbě do okna počínaje, tajemnou jeskyní v extrémní jízdě konče. Dokonce se rozdělovalo celé Lost Heaven a po částech systematicky prozkoumávalo :) Říkalo se, že v Mafii je někde právě ono casino. Byly vymýšleny tuny "zaručených" návodů jaký plot to přeskočit a na jaké dveře zaklepat... Byly bez úspěchu prohledány textury, ale mnozí stejně věřili a ostatní z legrace mlžili :) Pár dní potom co na bw vyšla novinka, že casino opravdu není se objevil tenhle "screenshot" :) Už nevím koho to byla práce, ale zase to obnovilo zájem a všichni opět hledali. Do chvíle než někdo poukázal na to, že po netu lítají dva totožné "screeny" s tím rozdílem že ten druhý (http://www.linuxsoft.cz/img/oc/php101_mafia-casino.jpg) má trochu jinde znak dolaru. Docela slušný fake na svou dobu, ne? Někteří stejně ale hledali dál :) A pokud neumřeli tak hledají dodnes... Ok end of story :)
Sakra ty jseš rychlej : ). Extrémní jízdu jsem nikdy nehrál, tak jsem zvědavej..

Ten screen je z nějaký bety?
Ha, opět dohráno :) Hurá na Extrémní jízdu... ještě nikdy jsem neposbíral všechna ta auta.

Tak Mafia by mohla být v učebnicích uváděna jako definice znovuhratelnosti. Poprvé to sice bylo nejlepší, protože hráč nezná příběh, ale i na pošesté mě to pohltilo.

Btw pamatujete jak se tenkrát pořád řešil tento screen http://mafia.bonusweb.cz/novinky/casino.jpg ? :D
Že by ta suprová akce v suprových lokacích s dobrou hudbou a příběhem a parádníma postavama ? : ))

Já teď jdu na steamboat zabít councilmana, moje nejoblíbenější mise, olalá : ).
Jab: Hezky řečeno. Máš pravdu, ale fakt je, že já si filmy rozlišuju ještě jinak a ty nejlepší z nejlepších (pro mě samozřejmě) jsem taky zkouknul 1x nebo 2x (povětšinou jsou to filmy s Alem Pacinem). Pro mě je proti jiným filmům vyjímečná Skála s Cagem a Connerym, kvůli tomu, jak je to akcí a hláškama nabitej film a viděl jsem ji už taky aspoň 10x. Mafii jsem dohrál tolikrát pro to, že nevím proč, to pro mě byl vždycky stejně dokonalej zážitek. Suprová akce v suprových lokacích s dobrou hudbou a příběhem a parádníma postavama. Už jen když tohle píšu, tak mám chuť to sjet zase. Nikdy jsem nepřišel na to, co mě k ní tak táhne :-D
Bursoft: Výjimečné hry a filmy se podle mě právě nedají "pouštět" stále dokola. Svou nejoblíbenější hru (Planescape Torment) jsem kvůli jejímu unikátnímu příběhu dohrál jen 2x. Jinak řečeno raději si vždy několik let s dalším hraním počkám, aby pro mě šlo opět o zážitek velmi nevšední.
Byť přirozeně existují i hry, které člověk může hrát stále dokolečka a jde o skvělou zábavu. Na PST to ale určitě nemá. ;-)
Bursoft: Já už jsem to bohužel přestal počítat, ale je to kolem 6-7x, další zahrání plánuju s anglickým dabingem (poprvé) a Paulovou vychytávkou na dohled.
pipboy: Mafia mě je pro mě něco jako takovej interaktivní film. Ano, vždycky tam dělám prakticky to stejný, ale furt mě to baví. Mafii jsem dohrál tak 11x (OMG si teď plno lidí řekne), ale co. Je to vyjímečná hra. Stejně jako když narazím na vyjímečnej film... taky si ho můžu pouštět pořád dokola.
Poprvé jsem měl se závodem taky problémy, ale pak už jsem to vždycky projel s obrovským náskokem v cíli. Myslím, že se mi kdysi povedlo předjet o kolo ty největší opozdilce. Vtip je v tom nemačkat plyn při zatáčkách. To je celá věda.
(a nevim estli jsem to uz nerikal ale zavod v mafii byl jediny moment kdy jsem si pri hrani musel do neceho prastit. Asi po dvou hodinach osudnych smyku.)
nikdy jsem moc nechapal proc hrat znova hry, kde vim ze bude presne to samy co posledne :) Na druhou stranu i ja mafii dohral dvakrat, takze na ni asi neco bude :)
No, podle mě ten, kdo Mafii dohraje tak 3x nebo 4x, by už měl dát onen závod celkem bez problémů (na nejvyšší obtížnost nebo bez patche). Po čase se ovládání všech vozů dostane do krve :-). Autoři to asi také měli vzmáklé a tak jim to nepřišlo tak těžké v době vydání...
Zkusil jsem cvičně tu extrémní obtížnost a řekl bych, že to odpovídá originálu :) Je to na hraně, ale dá se to, když člověk neudělá žádnou chybu (dostal jsem hodiny ve čtvrtém kole... ehm).
Můžeš po cestě sjet z tratě, takovou zkratkou se dostaneš skoro před cíl a když po výjezdu ze kratky stiskneš 0 (nebo Enter, teď si nejsem jistej), tak se objevíš na startu a odpočítá se ti kolo. S takovou nejde prohrát.
Co je to za bug? já o něm nevím do teď!

Jinak v tý patchovaný verzi se dá vybrat přímo obtížnost závodu, od very easy po extreme. Já to dal teď na medium na popátý, medium asi bude odpovídající tý původní z neopatchovaný verze co?
Ja ho dal asi na po pate :) Az na potreti jsem se dostal aspon do pulky okruhu a az na popate jsem ho projel celej a hned az do konce :) O nejakym bugu sem nic netusil a prakticky sem se o nem dozvedel ted nedavno v Levelu :)
Když jsem jel závod poprvé (to jsem ještě neznal ten cheat) tak jsem ho jezdil tak 2 hodiny vkuse.. prostě mi to nešlo... však taky jakej to byl pocit, když jsem to konečně dojel :-D
Tak já tomu zase plně rozumím. Z mého okolí znám opravdu málo lidí, kdo ten neopatchovaný závod dojeli poctivě bez využití toho bugu se zkratkou :) Přesný počet mých pokusů si po šesti letech už nepamatuji, ale vím, že to bylo infarktové :D
Já stejně pořád nechápu co bylo na tom závodu tak těžkýho, já ho dal napodruhý - napoprvý jsem se vyklopil v poslední zatáčce před cílem, když jsem byl první (to bylo fakt na zabití xD)
Věřím, že ta angličtina stojí za to, ale na ten český dabing mám už tak zažitý, že to nešlo jinak. Jsem zřejmě moc nostalgický hráč :) Mně se na Mafii líbí mj. její obtížnost resp. ten její styl ala GTA. Žádné nastavování, prostě pro všechny stejně a dle mého názoru dost vaváženě. Ok, závod byl sice v původní verzi, kde pro něj nešla nastavit obtížnost opravdu mazec, ale při troše tréninku to šlo. A závod musí být přeci ostrej, ne?

Jinak moje nejoblíbenější mise je asi ta v nadzemní garáži. Nemá to takovou atmosféru jako farma, ale už ta úvodní animačka je stylová a nemá chybu :)
Já to teď budu dohrávat podruhý. Každopádně ty dialogy jsou super, fakt to doporučuju zkusit v angličtině.Snad jen kriplkára zní drsnějc než wheelchair, ale to je tak jediný co bych vytknul : ).

Jinak ta hra má prostě boží atmosféru...teď dělám misi na farmě, bomba..
...notebook. Ehm. Když mi vyjde čas, tak bych to mohl dnes už (cca pošesté?) dohrát. Je super, že se to za tu dobu vůbec neokoukalo a pořád mám stejně velkou radost z každého nového auta od Lucase :)

//sry za doublepost, nevím jak se mi to povedlo
Zrovna jsem to v pátek také po dlouhé době rozehrál a je to stále super :) Ten dohled vypadá dobře, ale radši ho snad ani zkoušet nebudu, protože nechci uvařit můj not
TADY je věznice.

Btw, ten první post jsem nechtěně odeslal - přimlouvám se za editaci.

Btw2, asi se stejně vrátím ke klasické dohlednosti - těch 15 fps dolů je znát (jsem fps whore), a v noci to klesá ještě víc, na 20-30.

Btw3, hraju teď (poprvé) anglickou verzi, a je lepší než čeština. Aby ne, když několik dabérů hrálo např. v geniálním mafiánském seriálu The Sopranos.
Paul: měřák na FPS je nějaký přímo ve hře?

(Jinak škoda, že se mi ten extraktor nedostal do rukou dříve, ale až teď, když už hru dokončuji.)
Paul: Paráda, hoď ještě prosím screen z Oak Hill nebo později z věže věznice...;)
Jinak jak teď tu Mafii znova hraju, tak asi zvednu to hodnocení na 100...ta hra je prostě geniální, ty mise, i to ježdění po městě mě neuvěřitelně baví, to samý ty závody..udělal jsem je napopátý (na medium obtížnost) a bavilo mě to : ).
MUHAHAHAHA

Je to během mise, celá kampaň je takhle upravená! Dvě nevýhody - fps mi poklesly z konstantních 63 na konstatních 48 (což je lehce znát), a field of view se trochu rozšířil.

Tady je kdyžtak k dostání - KLIK

Aby fungoval, je ještě potřeba rozbalit soubory pomocí TOHOTO!
Tyjo co já vim, mě beztak nejvíc bavilo ježdění po městě podle předpisů :).
AiMLEzZz: Z Oak Hillu jsi například nedohlédl ani do Hobokenu, natož tak do Little Italy...