Luxor Evolved

01.03.2012
18.10.2012

Luxor Evolved je další variací v sérii Luxor, ve které se se svým vozíkem, pohybujícím se po spodní části hrací plochy, snažíte sestřelit přisluhovače staroegyptského boha Setha, pána chaosu, kteří na vás útočí v podobě barevných koulí. V případě, že nejste dost rychlí a koule dosáhnou pyramidy na konci trasy, hra pro vás končí. Koncept tedy zůstává stejný jako v předešlých částech série, ovšem původní vizualizace, která navozovala atmosféru a prostředí starověkého Egypta je zde nahrazena a hra je zabalena do retro hávu 80. let 20. století, kde všechno barevně svítí a bliká.

Svět ve hře Luxor Evolved, na pozadí nočního velkoměsta, je plný různobarevných, neonově svítících nebo blikajících koulí a světel, které při sestřelení efektně explodují a rozprsknou se v mnohobarevné efektní fontány za doprovodu patřičných zvuků výbuchu.

Vývojáři MumboJumbo se snažili tímto počinem oživit a ozvláštnit celou sérii a nabízí nám zde 65 nových úrovní zabalených v netradičním hávu, 21 powerupů a 3 super powerupy, které vylepšují vaše střelecké možnosti. Dále nám servírují 4 možné herní módy a množství bonusových úrovní. V případě registrace hry na službě Steam se nabízí on-line žebříčky a získání množství achievementů.