Lurking

20.04.2014

freeware

Za vývojem Lurkingu stojí malé singapurské studio justafolio. Ti si pro své dítko zvolili technologii Unity3D a vsadili na černobílou hrací plochu s příměsí červené barvy, v níž je alfou a omegou zvuk, jehož vlny jsou našima očima.

Děj nás přesune do výzkumného zařízení neurovědy, kam jsou odváděny vybrané subjekty z řad lidí, v němž podstupují různé bolestivé neurotesty s apodiktickými následky. V laboratoři však dojde během experimentu k fatální nehodě, při které testovaní jedinci prchnou. My jsme jedním z nich. Celé středisko zachvátí černočerná tma. Z cely vycházíme pomalu. Šmátráme okolo sebe rukama a pomalu se poddáváme beznaději, když tu najednou v sobě objevíme speciální dovednost. Čip, násilně nám implantovaný do mozku, začne vyzařovat jakési vlny, reagující na zvukové podněty, v tomto případě kroky. Onen vlnový pulz způsobí chvilkové zvýraznění obrysů objektů v daném prostředí, což dopomáhá nasměrovat, kudy se vydat dál. Tímto umem (červené spektrum) však disponují i ostatní pacienti, a ti nejsou zrovna přátelsky naladěni, proto bude třeba omezit hlučnost na minimum (kolize s předměty) a spolehnout se na eidetickou paměť a stealth postup. Skrze diktafonové záznamy se lze dopátrat odpovědí poodkrývající pozadí zdejších experimentů.

Přestože vývojáři vystavěli Lurking převážně na hlasovém a dechovém projevu, nezapomněli i na ty, kdož mikrofon nevlastní. Těm berličku přiřadili ke klávese "Q". Pro umocnění zážitku byla vytvořena i speciální verze pro virtuální brýle Oculus Rift.