Neviem, čo v tom poslednom patchi vývojári spravili, ale nejak sa im podarilo extrémne zrýchliť úvodný loading pri zapunutí hry a následne loading do pokračovania v hre.

Každopádne ja som cca v 80% hry a som spokojný, bola tam asi jedna oblasť, ktorá sa mi fakt nepáčila, ale tá rovno po nej bola super. A ešte ma sklamalo, že asi najviac cool pôsobiaci boss bol bohužiaľ miesto normálneho boss fightu len gimmick. Inak by som tej hre vyčítal asi len to, že až priveľmi kopíruje dark souls.
Včera som to rozohral a moje prvé dojmy sú v podstate len pozitívne. Kopíruje to síce fromovky (Dark Souls a Elden Ring) asi tak z 90%, ale robí to dobre a je to asi prvá nefromová soulsovka, kde mám pocit, že combat je dobrý a nie je vôbec clunky. Vizuálne hra vyzerá naozaj pôsobivo a "next gen" a prináša aj pár vychytávok oproti fromovkám (umbral world kam sa hráč pozerá alebo prenáša použitím lampáša), art direction vyzerá tiež fajn.
Trochu som sa bál, ako mi to pôjde, keďže veľa ľudí na steame písalo o performance issues, ale asi tie veci vývojári pofixovali alebo to ľudia skúšali hrať na toastovačoch. Na mojej RTX 3060 to ide v 1080p s väčšinu settingov na high stabilne v 60 fps, akurát pri prvom väčšom bossfighte Pieta, mi to klesalo k 35 - 40, čo ale predpokladám je dané mojim starším procesorom, ktorý nestíhal to všetko, čo sa na bojisku dialo, ale stále to bolo ok.
Uvidím ešte, ako to bude ďalej, lebo zatiaľ mám za sebou asi len tri lokácie.
V čem je tato hra akce->bojová? Žánr, který se zde dává arkádovým bojovkám typu Tekken či klikacím mlátičkám typu starých God of War či novému Spider-Manovi?

Jak je na tom tato soulslike hra z hlediska RPG mechanik a rozmanitosti buildů? Opravdu je spíše 3rd person akcí typu Bloodborne než RPG typu Dark/Demon's Souls?