Lords of Doom

Opuštěné město Vertic se stalo místem rejdů záhrobních bytostí. Všichni ti umrlci, kostlivci, upíři a jiní odporníci si však neuvědomili, že i ve 20. století existuje řemeslo lovců démonů. A zrovna dvojici takových lovců právě přivádí dvojice znepokojených občanů, Charlie a Sharon, kteří se nechtějí smířit s tím, že bylo jejich rodné město proměněno v neobyvatelný brloh zla. Pod vedením Abrahama van Halena a Susan Leicesterové projde tato čtveřice zlověstně tichým městem, aby našla a zničila zdroj zkázy. Taková je příběhová premisa ve stylu Hitchcockových hororových béček.

Tento mix akční adventury a RPG se hraje podobně, jako řada skrolovacích dungeon crawlerů té doby (za všechny Dungeon Master). Skupina prozkoumává a interaguje s prostředím jako jeden muž, boje probíhají v reálném čase a 2/3 obrazovky si zabírá interface. Nechybí ani řešení puzzlů a interakce s předměty. Veškeré dění je nazíráno z pohledu vlastních očí a věnováno je mu levý horní roh obrazovky. Každý ze čtyř členů má tři statistiky a šest slotů v inventáři. Kromě obvyklých hitpointů i žízeň a hlad, takže pokud se nebudou stravovat, zemřou.