Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Little Big Adventure 2

Twinsen's Odyssey, Twinsen's Little Big Adventure 2 Classic, Twinsen's Little Big Adventure 2 Classic - Original Edition

31.05.1997
84
63 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Po poražení Dr. FunFrocka v prvním dílu této adventury byl na planetě Twinsun klid. Ale jen do doby, než na planetě přistanou mimozemšťané (Esmerové). Ti se ze začátku tváří přátelsky, ale nakonec se ukáže, že mají trochu jiné úmysly. Samozřejmě je do toho všeho opět zapleten Dr. FunFrock, kterého na konci hry opět musíte porazit.

Little Big Adventure 2 je akční adventura, ve které klasicky sbíráte předměty, řešíte problémy nespočtu NPC a dojde i na akční sekvence. K tomu má hlavní hrdina Twinsen k dispozici čtyři režimy (normální, plížící, agresivní a atletický), které mu propůjčují rozličné pohyby. Řada úkolů je ve hře nepovinných a hráč se dočká drobných RPG prvků.

Všechny exteriéry ve hře jsou zpracovány plně v 3D a interiéry využívají isometrického pohledu. Little Big Adventure 2 obsahuje bohatý zvukový doprovod, včetně hudby francouzského skladatele Philippe Vacheyna a dabingu postav.

V roce 2022 přejmenovali původní autoři hru na Twinsen's Little Big Adventure 2 Classic a doplnili do ní lehká vylepšení (nativní běh bez emulace DOSu, přemapování kláves, gamepady, trofeje, New Game+, možnost automaticky vystředit kameru). Zároveň vyšel přídavek Original Edition pro ty, kdo si nepřejí ani zmíněné minimální změny.


Poslední diskuzní příspěvek

@John Mirra (29.06.2023 19:16): jo, taky mám nejraději tu část, kdy hned na začátku prší. Asi i proto, že jsem v tom zamlada strávil tolik času, když jsem se nevěděl nikam dějově pohnout.:-D

A po letech na to vyšla, tuším, i čeština. Takže už pak nebyl problém s tím porozuměním. I když ta angličtina v tom asi není úplně těžká..

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Pokračovanie jednej z mojich najobľúbenejších hier predchodcovi hanbu nespravilo vôbec, akurát som musel vstrebať par odlišných prvkov. Grafický štýl ostal zanechaný, jedinou zmenou je prítomnosť 3D pohľadu vo vonkajších priestoroch ktorý možno označit za vydarený. Príbeh vsádzajúci oproti prvému dielu aj na objavovanie pôsobivého sveta by už nemal veľmi čím prekvapiť a preto sa autori rozhodli o oživenie v podobe mimozemšťanov, ktorí narušia svojim príchodom pokoj Twinsunu a dej sa časom presunie aj na ich domovskú planétu. Hráč sa ale nemusí bať, Twinsun nevýjde naprázdno a niektoré pozmenené lokácie stoja za to, hlavným lákadlom je ale tentokrát Zeelich, v ktorom si toho hráč užije viac než dosť a príbeh a jeho rozuzľovanie dokáže aj druhý krát vtiahnuť. Oproti jednotke potešia aj výraznejšie a dlhšie hudobné motívy a ako krok vpred sa dá označiť aj prítomnosť klasického save game, ktorý zbytočne nekomplikuje herný zážitok. Jedinou výraznou chybou Little Big Adventure 2 je že jednotka bola skrátka prvá ale inak ide v mnohých ohľadoch o porovnateľný a v niečom aj lepší zážitok. Že nikdy nevznikol a ani nevznikne 3 diel ma bude stále mrzieť.

Pro: na pokračovanie stále dostatočne inovatívne a herne chytľavé

Proti: nič výrazné

+37
  • PC 75
Dalo by se říct, že je to to stejné, co první díl, jen větší. Vlastně jsem měl při hraní pocit, že jsem čekal něco navíc, a dostal jsem jen rozsáhlejší jedničku. Ale to bych pominul nejzásadnější změnu - přechod na plně 3D prostředí ve venkovních prostorech. Jenom se mi to mozek snaží vytěsnit, protože raná 3D grafika moc pěkná není, a ovládá se extrémně těžkopádně, zvláště kamera. Ve své době to byl asi velký skok, ale zpětně by bylo příjemnější, kdyby zůstali u isometrického pohledu. Takto si své výtvarné kouzlo zachovává LBA2 hlavně ve vnitřních prostorech.

Zážitek ze hry v podstatě odpovídá prvnímu dílu. Svět LBA má svoji duši a vy v něm zažijete spoustu dobrodružství, potkáte rozličné fantastické tvory, podíváte se na různé planety (a i do jejich nitra), a samozřejmě musíte zastavit velkého zlouna. Nesmí vám vadit velice přímočará zápletka a nekomplikované dialogy (mě to nevadilo, beru to jako kolorit doby).

Řekl bych, že autoři oproti prvnímu dílu přitvrdili v obtížnosti. Zvýšil se počet nepřátel, a ačkoliv máte k dispozici arzenál zbraní a schopností, tak vzhledem k nemotornému ovládání je často dost těžké jej využít a naopak dost lehké dostat se do situace, kdy vás nepřítel rozseká na cucky. Skákání po plošinkách je také náročnější, a zejména venkovní pasáže v pozdějších částech hry, kdy vám kamera znemožňuje dobře odhadnout vzdálenost a směr a jediná chyba znamená smrt (v lávě, atp), jsou dost frustrující. Jak nepřátele tak skákání jsem musel řešit extrémně častým cyklem ukládání a nahrávání. A i ta adventurní část mi přišla těžší, dost často se mi stalo, že jsem vůbec netušil, kam v daném okamžiku jít a co dělat dále (zachraňovalo mě občasné kouknutí do návodu).

Navzdory výtkám jsem si hru užil a dohrál ji do konce. Kdybych ji hrál v době vydání, tak by to asi byla bomba. Pro milovníky starých her ale i dnes nabízí LBA2 poměrně příjemný zážitek.

Celkové hodnocení: Výborná
+21
  • PC 100
Je třeba doplnit komentář i k pokračování mé nejoblíbenější hry. Mám jí možná ještě raději protože jak uvádí kolega M.a.t.t. dole v komentáři. Je zde vše výborné z prvního dílu plus pár věcí navíc a vypilované některé technické a logické nedostatky (kterých bych ale ani v jedničce moc nenapočítal). Twinsen´s Odyssey jsem dohrál 6x, což nemusí být vysoké číslo pro některé členy databáze her, ale u mě je to číslo opravdu vysoké a napovídá o mém vztahu k této hře. V počtu dohrání u mě LBA 2 předčí jen Mafia (LBA mám ale radši). Přesto, že je to už dávno, dávno (to je v pr*) co jsem se zhostil role Twinsena, tak se ho někdy bude třeba nabažit znovu. Je to stejně jako jednička zážitek i přesto, že hraji po 6 a vím kde co najít. Technicky je dnes znát 3D v plenkách. Přesto je design na výbornou, takže kdo hernímu znalci:) i neznalci:) mohu i tak doporučit. Navštívíte 3 planety a na jedné z nich hned 2 povrchy:). Známená to 4 unikátní prostředí s krásnými pohádkovými nápady a odsýpajícím příběhem s překvapivým (nebo nepřekvapivým) závěrem. Nee příběh dospělého nepřekvapí, ale neměl by IMHO urazit. Projevuje se tu jistě značná dávka nostalgie a zapomnění, ale alespoň tenkrát mě ten svět naprosto pohltil. Lahůdka...

Pro: Svět a příběh, opět vynikající rébusy, hudba, rozmanitost

Proti: já vážně nic nemám, možná jen stárnutí grafiky. Je to ale mínus?

+18