Lily's Day Off

20.04.2014
07.08.2015
06.01.2017

free to play

Probouzíte se uprostřed dne na kraji silnice a nevíte, jak jste se sem dostal a kde se přesně nacházíte. Nejste tu však sami. Nedaleko pláče vaše oblíbená popová zpěvačka Lily ze skupiny Lilypads. Seberete veškerou odvahu a jdete si s ní promluvit. Co ale uděláte pak?

Lily's Day Off je krátká vizuální novela, která spíše než na prokreslení zdejších postav sází především na znovuhratelnost. Každé vaše rozhodnutí totiž příběh stočí zcela jiným směrem. Ve hře vás tak čeká 16 konců, jejichž vyústění může být hororové, komediální, romantické nebo sci-fi. Ústřední protagonistku můžete také obléci do 6 různých outfitů.

• Android 25
Podprůměrná vizuální novela, která mě však nenudila. To ale proto, že nemá vůbec čas začít nudit. Jeden průchod hrou vám zabere doslova pár minut a pokud chcete vidět všechny konce, stačí vám k dohrání necelá hodina. Příběh, respektive příběhy, protože každá vaše volba změní průběh děje poměrně radikálně, pak nemají čas zaujmout. Nenabídnou pointu, gradaci, vykreslení postav, ani třeba humor, což je vzhledem k délce pochopitelné, ne ale vzhledem k žánru, který na vyprávění stojí, protože málokdy může nabídnout něco jiného.

7. bod herní výzvy 2020 (hardcore)