Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Lesokraj

Čtení na hraní

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
dětská > nezařazeno *
adventura > vizuální román
logická > nezařazeno
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.05.2015 PCiOSAndroid
Vývojáři:
Kuba Sanitrák
Oficiální stránky:
http://lesokraj.cz/lesokraj/
Lesokraj je pohádkový příběh určený dětem i dospělým, který se ze všeho nejvíc podobá interaktivní knížce. Při jeho čtení si hráč může sestavit z jednotlivých slov animovanou a ozvučenou ilustraci. Pohádkový příběh je založen na asociativním vyprávění a principu bajky. Zvířata a bytosti, které v pohádce vystupují, se navzájem ovlivňují a potkávají se v různých krajinách a ročních obdobích. To co všechny spojuje je cesta za neznámým cílem, který završí příběh až ke konci roku.

Interaktivita textu umožňuje čtenáři/hráči rozkliknout označená slova v každé kapitole a z nich pak sestavit animovanou a ozvučenou ilustraci. Po fázi čtení přichází hrací část, k níž slouží celá obrazovka a fantazie hráče. Po přečtení a zahrání hráč pokračuje k následující kapitole.

Lesokraj je zčásti edukativní pomůcka jak děti přimět číst, ale je to hlavně svět fantazie pro ty, kteří si chtějí chytře hrát.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.