Legenda: Poselství trůnu 2

The Legend: King's Legacy 2

01.12.2003

freeware (dříve placená hra)

Legenda je česká fantasy strategie s RPG prvky, inspirovaná díly J. R. R. Tolkiena a Andrzeje Sapkowského. Jde o pokračování freewarového titulu Poselství trůnu. Její vývoj započal v roce 2000 jako freeware titul kombinující prvky tahové a realtimové, ke změně konceptu došlo v roce 2002, kdy se o tvůrce a jejich projekt začala zajímat společnost DXT ComputerS (ta v témže roce rozšířila své portfolio z dodavatele hardwaru i na distribuci počítačových her). Z freewarové záležitosti se najednou stal komerční titul. Původní datum vydání bylo stanoveno na únor 2003 a mělo doprovázet uvedení snímku Pán Prstenů: Dvě věže, kvůli technickým problémům hry však bylo posunuto až na konec roku.

Hra nabízí možnost hrát za čtyři rasy (barbaři, lidé, trpaslíci a elfové) v celkem šesti kampaních. Kromě řadových jednotek jsou k dispozici i hrdinové se speciálními schopnostmi a větší výdrží, kteří se rovněž přímo účastní boje. RPG prvky se projevují přítomností zkušenostních bodů, po nastřádání určitého počtu postoupí jednotka na vyšší úroveň (řadové jednotky automaticky, hrdinům je navíc možné rozdělit dovednostní body). Hráč má možnost tvořit vlastní jednotky z předpřipravených prvků. Je přítomno i těžba surovin (zlato, kosti), ale ty je možné nalézt i na mapě, např. ve formě zlaťáků. Legenda dále nabízí multiplayer až pro 12 hráčů. Autoři na svých stránkách uvolnili editor map do hry zvaný Kartograf.

Kromě domácího trhu vyšla Legenda i v Rusku.

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších her!
Je škoda že se už nedá sehnat v obchodě.
Byl bych rád kdyby vývojáři vytvořili pokračování, třeba jako např. (Legenda Poselství trůnu 3)
Kéž by to zase začali prodávat, a aby to unesli nejnovější počítače.

Ale naštěstí tu hru mám, hraji to jak na starém Windows XP,
tak už jsem to rozjel i na Windows 7. :)
Mám k tomu i opravný patch, který opraví chyby ve staré verzi.
Chtěl bych někde sehnat mapy navíc, které jsou na stránkách Legendy,
bohužel obsah už tam není. :(
Nebyl by špatný ani Editor map, ten by se taky šikl.

Ale určitě tuhle hru doporučuji!!!!
1. Zajímavý a Napínavý příběh
2. Skvělí Český dabing
3. Hezká muzika, pěkně propracovaný (i přes všechny chyby)
4. Možnost používat cheaty