@Cathan (10.11.2020 00:08): jasně, ale tak člověk doufá ve změnu k lepšímu...a i přes ty výtky mě observer i blair witch pořád vcelku bavily..stejně tak LoF2 mě ze začátku bavilo. Ale není to moc dlouhý, tak to zkusím projít. A i tak jsem zvědav na jejich další Medium, to by snad mohlo být už něco trochu jiného.

@Cobot (10.11.2020 00:18): jo, hrát to brzy po těch dvou nedoporučuju..
Zdá se mi to, nebo Bloober dělá jednu hru furt dokola, jen v jiném prostředí? Zkoušel jsem LoF1, dohrál Observer a Blair Witch, teď hraju tohle a zase je to pomalý procházení koridorama kde se dějou psychedelický fantasmagorie s nepřehledně nepochopitelným dějem (aspoň zatím, mám za sebou 90 minut). Upřímně se mi to začíná trochu zajídat. Přitom začátek mě vcelku bavil (krásně zpracovaný interiéry parníku), ale pak zase polovinu herní doby černobílá obrazovka, nudný koridory, pak prchání před monstrem ale že bych se u toho bál, to ani náhodou..nějak to na mě nefunguje.
Zatím se mi to moc líbí, koncept jedničky naštěstí zůstal zachován pouze s výměnou prostředí, nově se mi podařilo i umřít. :-) Zatím určitě palec nahoru!
@Drolin (11.06.2019 09:17): Recenzent sa skrátka nechal uniesť hypom a nik v redakcii nemal odvahu, či chuť mu povedať, že toto skutočne nie je GOTY materiál. Na druhej strane mu však prajem, že si to užil, nakoniec i vo svete sa objavujú miestami vyšie hodnotenia. No súčasne je cítiť, že hráči nie sú ani zďaleka tak spokojní ako v prípade svojho času oveľa sviežejšej jednotky.
@M.a.t.t. (25.05.2019 17:30): Také by mě zajímalo, jak došli k 10/10 :).

Za sebe mohu Layers of Fear 2 prohlásit za jednu z nejlepších hororovek, co kdy vyšly. Jde proti zažitým představám, boří hranice možností a možná to nakonec je TA hra, která propojuje umělecký perfekcionismus s vývojářskou kreativitou.

Až tak - umělecké - mi to tedy nepřišlo. Spíš byla vidět snaha tlačit na pilu, kdy se to více dařilo (některé vizuální momenty) a někdy méně (snaha o filozofické monology).
Očekávám, mohlo by být ještě lepší jak první díl.

Téma kinematografie snad bude nějak více rozvedeno.