Laser Squad Nemesis

01.02.2002

V tomto pokračovaní hry Laser Squad sa Julian Gollop opäť vracia k tradičnej ťahovej stratégii. Hra obsahuje štyri rasy (alebo strany konfliktu), ktoré môže hráč ovládať: the Marines, the Machina, the Spawn a the Greys. Každá zo strán má svoj vlastný unikátny spôsob boja a taktiky. Mariňáci sú pešiaci, ktorý sa spoliehajú najmä na svoju mobilitu a útočnú silu. Stroje (the Machina) sú pomalšie, avšak odolnejšie mechanické jednotky. Spawn zase mimozemská rasa spoliehajúca sa na množstvo. A napokon Šediváci (the Greys) sú typickou mimozemskou rasou, ktorá má drahé zbrane, technológiu ovládania mysli a energetické štíty, ktoré chránia ich krehkú telesnú schránku.

Na začiatku každého kola hráč umiestni svoje jednotky – každá jednotka stojí rôzny počet bodov. Po umiestnení jednotiek na bojové pole nasledujú fázy príkazov, ktoré sa vyhodnocujú na konci každého ťahu. Každý hráč ma k dispozícií množstvo príkazov, pozícií a množstvo variant pohybu. Kedy má jednotka zastaviť, kedy má ustúpiť, či pokračovať v pohybe keď narazila na nepriateľa.

Laser Squad Nemesis obsahuje ako kampane pre jedného hráča, tak aj hotseat hru. V čase vydania existovala i možnosť hry po internete, ktorá však bola platenou službou. Po zakúpení mal hráč možnosť hrať 3 mesiace zadarmo.