Laser Light

1994

Laser Light je jednou z mnoha klasických logických her z poloviny devadesátých let dvacátého století. Cílem je pomocí soustavy zrcadel zasáhnout laserem specifický cíl. Ten nemusí být jen jeden a vždy se musí trefovat jen cíl stejné barvy, jakou má samotný laser. V každém levelu má hráč k dispozici omezený počet různých zrcadel (kolmá, vodorovná, diagonální, různě natočená rozdvojovací zrcadla). Na rozmístění zrcadel je vždy jen omezený čas, po kterém laser(y) samovolně vypálí. V rozmisťování má hráč naprosto volnou ruku, což často vyústí v milimetrové štelování poloh zrcadel, kterých mohou být klidně i desítky. Ideální pro lidi s dobrou dvourozměrnou představivostí.

Při průchodu mnoha levely dostává hráč za jeho úspěšné pokoření 100 bodů, s každým neúspěchem se toto číslo snižuje, ale naopak při zasažení powerupu se může i zvýšit.

NateLogan: tak to už chce léta praxe :) ale na druhou stranu taky trochu štěstí, když koukám třeba na tu pravou dolní zrcadlovku... nebo levou dolní minu...

Jinak tahle hra je o hodně těžší tím, že se zrcadla umísťují volně a jen odhadem. Ty předchozí co jsem hrál, tak se zrcadla dávaly na pevno do čtverečkového rastru, tím se dal přesně určit dopad světla. A laser tam svítil trvale... Hra končila až paprsek protnul správný bod.

Tohle je fakt makačka...