Kotlebstein 3D

29.08.2016

freeware

Kotlebstein 3D je předělávkou hry Wolfenstein 3D. Slovenský autor předělal postavy a dekorace na stěnách. Hráč tedy nebojuje proti německým nacistům, ale proti slovenským nacionalistům vedeným Kotlebou. Přitom byl předěláni dabing, čímž je podtržena komičnost celé hry. Hráč se přitom ujímá poslance Martina Poliačika, který je členem strany Sloboda a Solidarita. Hratelnost jinak zůstala stejná a vzhled úrovní se též nezměnil.

Hra vznikla k příležitosti výročí Slovenského národního povstání.

Kotlebstein 3D pro ECWolf port.

Zmíněný port zde. Stačí mít v plné verzi Wolfenstein 3D, do téže složky vložit dva soubory _kotlebstein.pk3 a _kotlebsteinBV.pk3. A následně dát do zástupce ECWolf.exe tyto parametry. Patří do kolonky Cíl.

ecwolf.exe" _kotlebstein.pk3
ecwolf.exe" _kotlebsteinBV.pk3

To s BV znamená Bílé Vánoce, kdy je celá hra graficky uzpůsobená zimnímu hávu. Jsou tam světélka, vojáci mají čepičky, na stole je kapr a tak. Ověřil jsem obě verze modu.

Primitivní předělávka klasického Wolfa 3D do satirické proti Kotlebovské grafiky. Je fajn, že se mladá generace může vyjadřovat i takhle pošahanými nápady. Škoda, že modifikace grafiky nešla víc do hloubky a tak potěší jen nový dabing.
Samozřejmě ale není vůbec žádný důvod, proč se do hry pouštět, kromě splnění Herní výzvy 2017. Bratia odpustí, ale jinou slovenskou hrou prostě nemá cenu ztrácet čas :)