Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Knjaz' 2: Prodolzhenie Legendy

Konung 2: Continuation of Legend, Konung 2.5

23.01.2004
60
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Přečtěme si vyprávění skýtající dobrý pohled na hrdinské skutky i hanebnou zradu...  

Záznam z kronik Lesní země dějově zasazený mezi první a druhý Konung vás postaví do role jednoho z úplně nových hrdinů slovansko-germánského severu. Oproti základní hře tedy došlo k zúžení výběru o dva, což ovšem zbylým čtyřem na osobitosti neubírá. Kňaz Dragomir díky náramku moci představuje doporučenou volbu začátečníků, minulost mu však pohnojila pověst a tím i uzavře hodně pomyslných dveří ve vztazích s místními. Družinice Velislavna je podobně od rány jako Dragomir, ale lidé vůči ní netrpí žádnými předsudky. Bojarka Gildis z rodiny s Byzancí spjatých varjažských mořeplavců je díky svému drakkaru nadprůměrně zcestovalá, a tak jí žádné z vody přístupné místo nebude od samého začátku hry zapovězeno. Izzakrku se v prudkým sluncem osmahlých dobyvatelích na postupu vyzná, protože tento kočovník pochází ze stejné pouště dalekého jihu, odkud vyrazí nebezpečí v ústrety se startovním spolubojovníkem jménem Nazir.

Prequelový mod od ruských fanoušků Konung 2 (2003) byl zaštítěn vydavatelem/vývojářem série, společností 1C a uveden do prodeje výhradně na trzích SNS jako samostatně spustitelný datadisk. Po audiovizuální stránce zůstává vše při starém, takže hlavním přínosem této nadšenecké extenze by měl být nový příběh z počáteční fáze invaze orientálního klanu Žlutých psů. Nějaké ty inovace hratelnosti by se tu přesto našly. Patří mezi ně přidaná možnost neustálého běhu - za cenu ubrání urychlování času, což protáhne pobyt i na místech, jež dvakrát nemusíte. Bohužel zmizelo také praktické okénko s přehledem o vybavení charakteru. Celkově 28 (devítka jádrových, bojových a nebojových) dovedností zůstalo beze změn, přibyl nicméně náhled na balanc útoku/obrany během pauzovatelných bitev. A pak je tu konečně patnáctistupňový (od nemilosrdného zlotřilce až po velikého hrdinu) reputační systém ovlivňující průběh rozhovorů a tím pádem i questů.

Rozšíření je dostupné pouze v ruském jazyce.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.