Kirby and the Forgotten Land

Hoshi no Kirby Disukabarī

25.03.2022

Kirby and the Forgotten Land je již třináctým hlavním dílem série Kirby s titulní růžovou koulí v hlavní roli. Dle slov autorů se jedná start nové epochy série a jde tak o první plně 3D plošinovku v sérii. Kirby se tentokrát vydává do post-apokalyptické Zapomenuté země, aby společně s létajícím myšákem Elfilinem zachránil své přátele Waddle Dee. Čeká na něj tedy řada úrovní plná platformingových překážek a nepřátel v mnoha rozmanitých lokací. Ačkoliv hra nenabízí otevřený svět k prozkoumání, úrovně nejsou tak lineární, jak je v sérii zvykem, a pro pozorné hráče nabízí i řadu nepovinných výzev a skrytých bonusů.

Kirby má i přes přechod do třetího rozměru k dispozici sadu svých klasických schopností včetně ikonické kopírovací ability, se kterou může využívat schopnosti nepřátel, které najde a spolyká v úrovních. Hlavní novinkou Kirbyho arzenálu je takzvaný Mouthful Mode, v němž může Kirby ovládnout například auto nebo automat na pití. Mezi úrovněmi se Kirby vrací do městečka Waddle Dee Town, které v průběhu hry roste tím, jak Kirby zachraňuje další Waddle Dee, čímž se odemykají různé minihry a vedlejší režimy. V městečku může Kirby také utrácet nalezené Star Coins za různé sběratelské předměty a za upgrady svých kopírovacích schopností.

Update: odvolávám, co jsem odv... napsal a jedna z mála her, kterou jsem nakonec přes rozpačitý pocity z dema zakoupil, a která mě nakonec k mému překvapení velmi slušně baví :) Jsem někde ve třetině, právě mě na hard mode sejmul kočičí boss, takže spokojeně kvituju, že je tu i pro dospělýho hráče nějaká challenge. Světy i proměny jsou pestrý, gameplay se dost často střídá, centrální městečko se fajnově rozvíjí... evidentně jsem tenhle růžovej pumlíč podcenil! (Další metou pro Kirbyho se jasně zdá být masterpiece ve stylu Super Mario Odyssey).