Kinect Sports

04.11.2010

Kinect Sports je sportovní hra vydaná v roce 2010 pro platformu Xbox 360. Jak vyplývá už z názvu, podmínkou pro hraní je vlastnit pohybový senzor Kinect, jinak si hru vůbec nezahrajete. Hra je vhodná jako zábava na párty nebo oslavu, kdy ji můžete hrát ve více hráčích s kamarády nebo rodinou, ale samozřejmě ji může hrát i jeden hráč.

Na výběr máte celkem ze šesti sportů: bowling, atletika (složená ze sprintu, překážkového běhu, skoku do dálky a vrhu oštěpem a diskem), box, stolní tenis, fotbal a plážový volejbal. Připravte se, že u některých sportů se pořádně zapotíte, jelikož přeci jen je hra ovládána pomocí vašich pohybů.

Série Kinect Sports pokračovala druhým dílem s podtitulem Season Two.

• X360 85
Moje první zkušenost s Kinect záležitostí a musím konstatovat, že hodně povedená a autentická - což je ostatně hlavní tahák této technologie.

Ať už jsou zvolíte běžecké nebo atletické disciplíny, které nejednoho mohou zadýchat, nebo technické varianty stolního tenisu, plážového volejbalu, mini fotbálku nebo bowlingu - je prostě o zábavu postaráno, ideálně v rodinném kruhu v podobě nelítostných turnajů.

Grafické zpracování na úrovni, stejně jako zvuková stránka, za mě moc povedený, nadprůměrný kousek.

Pro: dlouhotrvající zábavnost, autenticita, turnaje

Proti: protože člověk je nenasytný a věčně nespokojený, přál by si více her