Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kelvin and the Infamous Machine

21.07.2016
63
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Geniální a šílený vědec Dr. Edwin Lupin to konečně dokázal! Vynalezl stroj času. Kupodivu se však jeho objev nesetkal s velkým pochopením a doktor Lupin tak nezískal tolik vytouženou slávu. S tím se ovšem nehodlá smířit a vydává se pomocí svého vynálezu do minulosti, aby se do historie zapsal jiným způsobem. Rozhodne si přivlastnit slávu největších géniů lidské historie a stát se tak jediným uznávaným géniem vůbec. To má za následek nejen změnu historie jako takové, ale samozřejmě také narušení časoprostorového kontinua a vesmíru tak hrozí úplný zánik. Svět potřebuje hrdinu!

Kelvin je ovšem hrdina poněkud netradiční. Příliš rozumu totiž nepobral a v historii se vyzná jen v rámci pop kultury a to ještě v oblasti pouhých pár let zpátky. Na cestě za spásou lidstva má naštěstí průvodce – bývalou vědeckou asistentku doktora Lupina, která mu prostřednictvím interkomu poskytuje alespoň základní rady k přežití. Kelvin je ale svůj a problémy řeší po svém – neortodoxně, zběsile a mnohdy dost nebezpečně.

Kelvin and the Infamous Machine od nezávislého studia Blyts je klasická 2D point & click adventura s ručně kreslenou grafikou. Je rozdělená na čtyři kapitoly, přičemž každá z nich se odehrává v jiném historickém období. Kelvin v nich musí zabránit doktoru Lupinovi, aby vymazal z historie známé osobnosti a ukradl jejich slávu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Kelvin and the Infamous Machine staví na poměrně bizarní premise která na první pohled slibuje zábavnou a skvěle vtipnou záležitost ve stylu legendárního Monkey Islandu. Jedná se vlastně o to že hlavní hrdina pomáhal profesoru Lupinovi spolu se sličnou asistentkou sestavit stroj času který no je ve formě sprchy. Ne dlouho poté co stroj úspěšně sestaví se profesor zblázní a odcestuje zpátky v čase s cílem ukrást a připsat si výtvory a úspěchy slavných umělců a vynálezců.

Jop, příběh podle premisy slibuje pořádnou humornou jízdu ale opak je pravdou. Humor je tu po většinu času poměrně trapný a levný, naštěstí se ale občas najdou i kvalitní výjimky a já se párkrát lehce zasmál. Tyto světlé humorné okamžiky bohužel nezvrátí hru od toho aby se ke konci nestala poměrně repetitivní a okoukanou. Může za to hlavně podivná nevyvážená kadence humoru a pořád poměrně stejná náplň úkolů.

Vy totiž vždy přicestujete do nějakého období kde profesor něco pokazil a vy to prostě jdete napravit a tak pořád dokola, žádné zvraty, žádný využitý potenciál a vám to po nějaké hodince začne lézt poměrně krkem. Na druhou stranu abych hře nekřivdil tak nějaké fajn narážky a vtípky se tvůrcům povedli ale přeci jen pořád se jedná o nevyužitý potenciál když měli k dispozici různé malíře či umělce.

K tomu že ve hře nejsou žádné zvraty a celý děj se okouká přispívají i postavy, hlavně ta hlavní ke které prostě nepřilnete, je to totiž takový charakterový hybrid, podivná směsice která nemá ani nějaký zajímavý charakter (mrkám na tebe Pankráci). O asistence i postavách ostatních mohu říci to samé, není tam žádná nezapomenutelná postava či moment, prostě celé je to takové prázdné.

Co se ale na druhou stranu povedlo, tak to je grafické zpracování které lahodí oku a tak nějak jsem díky němu byl schopný hru dohrát i když se značným odporem. Co se týče hudby tak ta je příjemná ale jako celá hra vám z hlavy rychle vyšumí.

REKAPITULAČKA NA ZÁVĚR!!! Kelvina jsem sledoval od doby oznámení a těšil jsem se až vyjde bohužel se mi dostalo trpkého zklamání a já mohu hru doporučit jen nováčkům v adventurním žánru jelikož co se týče obtížnosti tak je hra poměrně jednoduchá. I když no... když to tak promýšlím, ona by tahle hra mohla i nováčky v žánru odpudit :O

Pro: Grafický kabátek, příjemný hudební podkres a pár povedených vtipů

Proti: Plytkos, charaktery, nevyužitý potenciál, laciný a trapný humor, repetetivnost zápletky

+14