Kasumi Ninja

21.12.1994

Kasumi Ninja je bojová hra, která vyšla exkluzivně pro konzoli Atari Jaguar na konci roku 1994. Hra svým stylem a brutalitou navazuje na tituly inspirující se slavným Mortal Kombatem. Na ostrově Kasumi je portál mezi naším světem a podsvětím. Starší ninja Gyaku zradí a zabije dva své kolegy, čímž poruší vyváženost sil dobra a zla. Brána do podsvětí je tak otevřena. Démonem posedlý Gyaku má teď moc zničit zemi. Naštěstí je tu vyvolený hrdina, který mu v tom může zabránit.

V příběhovém režimu má hráč na výběr pouze dvě postavy, další si musí odemknout výhrami v zápasech proti počítači. Hra obsahuje čtyři obtížnosti, přičemž Gyaki může být vyzván až na druhé (Normal), jeho démonická forma dokonce ještě na vyšších obtížnostech.

Hru si lze zahrát i v režimu versus. Celkově je na výběr 8 různorodých postav. V jádru je to tradiční mlátička se zápasy jeden na jednoho s časovým limitem. Cílem hráče je v každém kole vyčerpat protivníkovi životy, pokud se to nepovede do skončení časového limitu, vyhrává ten, který jich má více. Hra po vzoru Mortal Kombatu obsahuje fatality. Ve hře si lze nastavit míru násilí.