Kaiserreich: Legacy of the Weltkrieg

KR4

01.12.2016

freeware
totální konverze

Kaiserreich: Legacy of the Weltkrieg je totální konverzí pro válečnou 4X strategii Hearts of Iron IV.

Jedná se o modifikaci zasazenou do alternativní historie, kde Německo vyhrálo 1. světovou válku. Bodem odlišení od naší historie je rok 1917, kdy císař Vilém II. nepovolí obnovení neomezené ponorkové války. Tím se spustila kaskáda událostí, jako například nevstoupení USA do války a mnoha dalších které až vedly k pádu Francie v roce 1919 a podpis míru s Británií v roce 1921.

Aktuálně se píše 1. ledna 1936. Německá hegemonie se zdá být neotřesitelná. Od východní Evropy, přes Afriku a asijské državy se rozpíná vliv Německa. Nicméně zatímco po válce upevňovalo svou moc na nově získaných územích, tak Francie a Británie propadla syndikalistické revoluci. 20 let poté oběma zemím dominují revanšistické tendence a bedlivě sledují každičké zaváhání Německa. Za Atlantikem zase britští exulanti v čele s královskou rodinou v Kanadě spřádají plány společně s exilovou Francií v Africe na znovudobytí své domoviny. V USA se blíží prezidentské volby a společnost je rozdělená tak jako nikdy. Takřka na prahu nové občanské války. Zatímco v Asii probíhá neutuchající boj mezi jednotlivými čínskými frakcemi, to vše za bedlivě pozorované Japonskem.

Modifikace zachovává do značné míry hratelnost původní hry a zaměřuje se spíše na přidání stromu fokusů a obsahu pro každý národ. Každý národ má navíc na výběr několik cest, kterými se vydat. Mód však rozšiřuje původní 4 ideologie na rovných 10 a omezuje počet divizí na základě počtu vašich továren.