K. O.

KO

2003

freeware

K. O. je freewarová first-person střílečka, v níž se ujmete kamioňáka Karla, který převáží náklad Becherovky. Ten mu však ukradne mafie, takže Karel vystoupí z kamionu a mafiánům ukáže, zač je toho loket. Nejprve máte k dispozici pouze nůž, ale později získáte pistoli a nakonec i útočnou pušku AK-47.

Hra se skládá ze tří levelů, které je třeba projít od začátku až do konce. V tom se vám budou snažit zabránit hromady nepřátel a na konci narazíte i na finálního bose. Zdraví si můžete doplňovat pomocí lékárniček a střelivo sbíráním zásobníků nebo zbraní. Narážet budete i na lahve Becherovky, které vám život zvětší na dvojnásobek normálního stavu.

Hra se zúčastnila soutěže Becherovka Game 2003, kde se v kategorii akčních her umístila na 8. místě.

K. O. je další titul, jež se zúčastnil soutěže Becherovka Game, bohužel se však nejedná o žádný kvalitní počin. Nevypadá to špatně, ale hratelnost značně pokulhává.

Nejlepší na celé hře jsou asi zbraně, díky kterým nepřátelé padají po jednom až dvou zásazích v případě nože a po dvou až třech výstřelech v případě pistole. Mafiáni s tyčemi mě zpozorovali ihned, zato ti ozbrojení pistolemi šli z určité vzdálenosti odstřelovat zcela bez povšimnutí.

Celou hru jsem byl prakticky nesmrtelný, až na finálový souboj s bosem, kvůli kterému jsem musel celou hru třikrát opakovat. Naštěstí je jde o velmi krátký titul, který mi i s opakováním zabral asi půl hodiny.

Pro: zbraně

Proti: hratelnost, AI nepřátel, příběh, bos, krátká herní doba