Právě jsem to dohrál a musím napsat, že to není moc dobré, nebo je taky možné, že mi prostě nesedla hratelnost. I když bugy a další věci, no nevím, každopádně pojďme se na to podívat blíže.

Když jsem hru nainstaloval a spustil, byl jsem nadšen a to dost. Krásná grafika, velká opravdu obrovská rozloha, množství vozidel, padák, akrobacie, to všechno bylo skvělé a já jsem si bláhově myslel, že této hře udělím hodně vysoké hodnocení. Jenže pak přišla studená sprcha a já jsem zjistil, že není všechno zlato, co se třpytí. Takže:

1)ROZLOHA- rozhodně největší mínus hry. Auta jsou úplně na nic, protože, když při misi máte jet na nějaké vzdálenější místo, jeli byste tam autem (či motorkou) dvě hodiny a bůhví, jestli by jste tam vůbec dojeli, protože stačí třeba ťuknout do auta a už po vás jde policie. A JAK! Režim na ostrově musí být opravdu přísný, když za poškrábání laku po vás vojenské helikoptéry hned pálí rakety. Navíc nabourat není vůbec těžké, protože auto se před vámi objeví zničehonic a vy to do něj prostě napálíte, uhnout nejde. Navíc mimo cestu se jede dost špatně, páč jsou tam stromy a skály. Auta jsou tedy celkem na nic, i když jich je hodně a každé má jinou ovladatelnost. No, ta ovladatelnost nic moc, poněvadž nejde jet rychle moc dlouho. Nejlepší vozítko ve hře jsou jisto jistě vrtulníky, hlavně ty vyzbrojené. Jsou rychlé, dostanete se s nimi všude a hra je díky nim o dost jednoduší. Jistě, jsou zde i letadla, ale s těmi se skoro nedá přistát. Ještě k těm autům, nechápu smysl toho, že máte u safehousu garáž, do které si můžete schovat auto, když u každého safehousu nějaké to auto, motorka, či helikoptéra stojí. Garáže jsou tedy zbytečné.

2)MISE A VEDLEJŠÍ MISE- vedlejší mise jsou furt to samé, ze začátku jsem je plnil, ale pak člověk nějak ztrácí motivaci. Ne že by z nich nic nebylo, to ne, dostanete za ně další safehousy a vybavení, jenže po čase jsou prostě nudné. Další typ vedlejších misí, Liberation, je pokaždé úplně to samé. Vedlejší mise stojí fakt za hovno. Ale co ty hlavní? No, jak se to vezme. Pokud máte vrtulník, ze začátku je to bum prásk a je konec. Mise jsou různorodé a je jich celkem dost, ale není to žádná sláva.

3)GRAFIKA A HUDBA-hudba v této hře jako nebyla. Hudba 0%. Grafika byla hodně hezká, ze startu obrovské nadšení. Jenže, textury vypadávají, skály občas vypadají, jak pomačkaný papír. Sem tam jsem se i klasicky zasekl a když jsem měl přistát na jedné nejmenované lodi, prostě jsem jí propadl, jako by tam nebyla. Pak na té lodi v jiném případě zmizeli vojáci, ale vesele po mně pálili a to dokonce, podle trajektorie střel i přes zeď! Vojáci mizí a objevují se běžně.

4)SPECIÁLNÍ FÍČURKY-tak padák je bezvadná věc, o tom žádná, používal jsem ho stále. A akrobacie? Bez ní by se hra ani nedala hrát. Skákat ve vzduchu mezi vrtulníky, vykopnout z nich řidiče, nechat je spadnout a poslední si nechat, paráda.

Just Cause je průměrná hra a proto průměrné hodnocení. Ostrovy jsou prázdné, jsou na nich asi tři "města", což je pár krabic, mezi kterými je cesta. Zbraní je hodně, ale moc jsem je nepoužívak, spíše vrtulníky a grapling hák. Vozidel je přehršel, ale já používal s 80% vrtulníky, z 12% lodě a pouze ve zbytku auta a motorky. Jediné co stojí za vyzdvihnutí, je padák a akrobacie.

Pro: Padák, akrobacie, grafika, prostředí

Proti: Moc velká rozloha, která je prázdná. Všeho je zbytečně moc. Téměř není hudba. Bugy. Problémy s grafikou. Vedlejší mise. Hlavní hrdina (metrosexuál).

Městská akce Just Cause, která nachází svou inspiraci v sérii GTA, se odehrává v exotickém ostrovním státečku San Esperito a v roli nepřemožitelného Rica Rodrigueze, jenž pracuje pro CIA, jsem zde měl provést revoluci završenou svržením zkorumpovaného prezidenta.

Na první pohled mě zaujala obrovská rozloha, která později byla spíše na škodu, protože i když už jsem měl splněno pár hlavních a vedlejších misí a posbíráno pár skrytých bedýnek, docházelo k situacím, kdy jsem vůbec netušil kde se nacházím a až při pohledu na mapu přišlo zjištění, že jsem na úplně opačné straně státu.

Pohyboval jsem se převážně v džungli, kde sice nejsou žádná vozidla, ale mohl jsem si sem auto, motorku, vrtulník nebo loď (tu samozřejmě jen u vody) nechat přivést vrtulníkem. Ten mě také mohl dopravit k místu zadání některé z příběhových misí. Většina hlavních misí je zábavná, ale vedlejší mise, kterých je opravdu hodně, se pořád opakují, kdy je potřeba zabrat nějaké území pod nadvládou vojáků a vyvěsit tam revolucionářskou vlajku, nebo jsem musel vystřílet celou mafiánskou haciendu.

Hodně jsem využíval akrobacii, kdy se dalo při řízení auta efektním pohybem dostat na jeho střechu a skočit na auto druhé, které jsem následně ukradl a podobně se daly krást i vrtulníky ve vzduchu. Mohl jsem také využít hák a připoutat se k nějakému jedoucímu autu, přičemž jsem za ním pomocí padáku plachtil ve vzduchu.

Just Cause je hlavně o střílení, a to jak vojáků a mafiánů, tak i civilistů. Máte zde opravdu velkou volnost, ale problém je, že většina obrovské rozlohy je prázdná, a tak se můžete jen kochat krásami přírody. Přesto musím ocenit originalitu exotického prostředí a pár dalších zajímavých prvků, díky kterým hra vybočuje z průměru.

Pro: exotické prostředí, pár hlavních misí, doprava vozidel, akrobacie, hák a padák

Proti: příliš velká a prázdná rozloha, opakování vedlejších misí

Hra mě zklamala. Přesvědčila mě o tom, že je špatné nejen to, že nepřátelé mají nulovou inteligenci, ale taky když jí mají velice nadprůměrnou.
Zde stačí něco malého provést, narazit při jízdě do cizího auta apod. a strhne se mela, ze které není úniku. Když zastavím a postřílím všechny poldy, kteří jsou nablízku a rozjedu se dál, můžu si být jistý, že během chvilky mám na krku další. Jako kdybych měl někde na sobě čip a podle něj mě vždycky a všude najdo. Ale VŠUDE!
To mi tak otrávilo, že jsem to odinstaloval.
Dal jsem tomu 40% za to prostředí a za to, že je ve městech živo. Hra tím působí pěkně přirozeně.

Pro: krásné prostředí, život ve městech

Proti: AI, hratelnost

Zajímavý počin, který na první pohled upoutá. Dokonce by se mohlo zdát, že tahle hra by mohla být konkurencí třeba pro GTA. Pravda je ale trochu jiná.
Co Just Cause nemůžeme upřít je krásná grafika. Proletět se vrtulníkem v zálivu při západu slunce je nádhera. Krásná modrá voda ozářená oranžovým světlem slunce, při březích lákavé pláže a v pozadí kopce zarostlé hustými lesy. Bohužel, to je skoro vše, co se dá pochválit.
Mise jsou nudné, stále podobné. Auta se chovají nepřirozeně. Rozloha hrací plochy je tak velká, že ani sami vývojáři nemůžou vědět, co kde je. Takto velká plocha má akorát za následek nezajímavé a stále stejné prostředí. Když je někde pár ulic (rozuměj "město"), tak je dost ošklivé a neživé.
Navíc je zde absolutní absence jakýchkoliv interiérů.
Hlavní hrdina je vyzbrojen padákem a hákem (což hodnotím jako originální), ale stejně to na zábavnosti moc nepřidá.
Po pár hodinách hraní nemá Just Cause co nabídnout a stává se nudnou záležitostí. Jediný důvod, proč si tu hru zapnout pak už může být jen relaxace při projížďce na lodi v krásném exotickém zálivu nebo vyhlídkový let vrtulníkem - ale i tato činnost po pár minutách omrzí.

Pro: Krásná grafika a ztvárnění exotické přírody, šílenost pro odreagování.

Proti: Nepoutavá hratelnost, relativní nuda, velká hrací plocha plná ničeho, špatná auta, hloupé mise.

Tak tadytahle hra mi bude v hlavě ležet ještě hodně dlouho... Ze začátku to totiž vypadalo jako "přehypovaná" střílečka a.k.a zkopírované, šílené GTA. Po pár hodinách hraní kdy jsem dostal tzv. Grapling Hook, tak mně hra začla bavit mnohem více, když se vám navíc odemknou možnosti Heavy Dropu tak to už je úplně jiné kafe.

Dost chvály přejděme na ostrou a necenzurovanou kritiku :D :

Hra vás bude ze začátku nudit ale po několika hodinách když si jí osvojíte tak se od ní neotrhnete a v podstatě zjistíte že hra je příšerně krátká! :( Ano je to tak hra má pouhých 21 misí a to docela krátkých. Dokonce v jedné misi máte za úkol pouze ukrást obrněnou dodávku s pěnězi, postup je až moc jednoduchý: U silnice si počkáte na dodávku a až bude u vás tak se na ní zaháknete pomocí Grapling Hook přitáhnete se defaultně Shiftem, vykopnete řidiče, ovládnete dodávku, zbavíte se pár mafiánů, dojedete na místo určení a to je vše. Až moc jednoduché pro nás hardcore pařany :)

Z Grapling Hooku nebuďte moc nadšeni protože ke konci vás už bude spíše nudit a jeho použití vás bude nejspíš otravovat, stejně tak jako čekání na Heavy Drop a Extraction. Nikdy vás však ale neunaví skok z letadla či helikoptéry a následný volný pád který můžete sami řídíit...

Moje celkové dojmy jsou spíše nadprůměrné ale hru můžu doporučit...

VIVA LA REVOLUCION!

Pro: Volný pád, řídění letadla a helikoptéry, příběh

Proti: Ke konci spíše otrava než zábava...

Tato hra opravdu není jenom klonem GTA. Celkem pěkná grafika, dobrý začátek a už zezačátku velká volnost vás naladí na silně nadprůměrný kousek. Bohužel krátce po startu objevíte silně propagandistický příběh (neomylná západní civilizace je donucena bojovat proti strašlivému diktátorovi aby nebyl ohrožen světový mír). Krom toho také brzy poznáte horší kameru. Zpočátku jsou také různorodé mise, později příšerný stereotyp. Zároveň jsou přítomny krásné (v životě neproveditelné) kaskadérské kousky. Tato hra není geniální, ale celkově povedená, teda pokud si odmyslíte propagandu.

Pro: Grafika, kaskadérské kousky, začátek

Proti: Stereotyp, kamera občas dělá potíže, tupý a propagandistický příběh, konec

Celé zle. Naozaj celé. Dobre tak nie úplne celé. Musím uznať, že hra má celkom peknú grafiku a dá sa v nej na veľkom priestore dosť vyblbnúť. Ale všetko ostatné zle.

Začnem asi tím, čo ma štvalo najmenej, a to technické spracovanie. Grafika v samotnej hre aj hudba sú celkom fajn, ale preboha tie animačky. Ľudia v nich vyzerajú ako klonované gorily krížení s mimozemšťanmi a bohvie čím ešte. Proste otras.

Ten príbeh. Možno išlo autorom o to vytvoriť paródiu na všetky akčné filmy, ale nevyšlo im to. Všetky vtipy, hlášky aj kvázi vtipné zadania misií bijú svojou stupiditou priamo do očí.

A samotný gameplay? Pri hraní ste buď totálne frustrovaný, alebo máte pocit, akoby ste dokázali ľavou rukou zvládnuť Ramba, RoboCopa a Terminátora a popritom si pravou rukou robili s Chucka Norrisa leporelo. Nuda a frustrácia je jediné, čoho som sa v hre dočkal. Hlavné misie sa ešte sem-tam nejako prekúsať dajú, ale tie vedľajšie nedávajú žiadny zmysel, sú nudné a o nič v nich nejde.

Jediný zmysel tejto hry vidím v tom, že si stiahnete trainer, zapnete nesmrteľnosť a neobmedzenú muníciu a skúsite sa trochu vyblbnúť, ale keďže hra samotná ani cheaty neobsahuje, naozaj táto hra nemá čo ponúknuť.

Pro: s trainerom je to aspoň 15 minút zábava, celkom pekná grafika

Proti: všetko ostatné

Jak už se hodně psalo je to prostě "tropické GTA". Na dobu, kdy hra vznikla má opravdu dobrou grafiku. Další výhodou je hratelnost, exotické prostředí a volnost. Jediné, co bych vytknul je nevýrazná příběhová linie.

Pro: Grafika, prostředí, volnost

Proti: Příběh

Just cause je v celku povedený klon GTA který zaujme především neokoukaným prostředím a arkádovými prvky. Grafika je opravdu výbroná, stejně tak prostředí které na první pohled zaujme, pozdji ale zjistíte že je zbytečně velké. Mise jsou pořád stejné, hlavně tedy submise kde zabíráte určitá území, kde jde vždy o to zabít všechny nepřátele a vyvěsit na náměstí vlajku. Takže to je jeden úkol a aby hra nevypadala že je krátká tak to děláte asi 200x.

Aby to nebylo jen o stereotypním obsazování základen jsou tu samozřejmě ještě příběhové mise které jsou naštěstí trochu jiné. Nesmím zapomenout také na dopravní prostředky, např auto, motorka, helikoptéra nebo třeba letadlo. Je toho hodně, navíc si ještě kdykoliv můžete přivolat od vaší agentury nějáké to vozidlo či vrtulník.

Celkově je Just cause hodně dlouhá hrá, to ale díky tomu že se jedná pořád o to stejné. Neustále obsazujete vesnice a občas nějáká ta příběhová mise. Prostředí je zbytečně velké a po čase v něm nemáte šanci se orientovat. I přes to mě však hra bavila a nejspíš se k ní ještě někdy vrátím.
Herní doba: 20hodin a víc, alternativa: GTA

Pro: grafika, hratelnost, hudba, zbraně

Proti: stereotypní

Tak tahle hra byla první na mojem počítači byl sem z ní celkem nadšenej ale zezačátku mně celkem nudila protože sem vubec neněděl co mam mělat mise atd':D ale jak sem na to přišel tak sem se od té hry neodtrhl prostě je to moja nejoblibenější hra hlavně ty vedlejší mise sou sice pořád to samy ale mně to vubec neomrzelo bavilo mně to čím dál víc a víc je to prostě nejlepší hra!!!

Pro: super grafika vedlejší mise veliká rozloha Neomrzí!

Proti: nic

-5 +5 −10