Hraji už přes týden. Teprve jsem na druhém ostrově, kde jsou několikaproudé silnice. Zisk bodů z vedlejších misí je fajn. Mám kompletní odměny ze zelených ikonek, tím i maximum bodů. Další to už nepřidává. Ještě žlutá barva mi může dát nějaké body. Vidím to tak na 100 vedlejších misí na každém ostrově. Sice je to opakování, ale dobře to generuje, jakoby neustále odlišněji. A perfektně se tu jezdí, ta průprava ze závodních her mi přišla vhod.

Just Cause se stává mou oblíbenou hrou. Žádné vážné chyby tu nejsou. A technicky hra stále funguje výtečně. Verze z doby vydání. Jen widescreen fix byl potřeba.
Hrál jsem to asi 8 hodin a dál jsem to už nevydržel :D , štve mě ta šílená arkádovost i když ta hra taková měla být tak mě to moc neoslnilo, příběh také nic moc, neurazí ale nenadchne... průměr... možná se k tomu někdy vrátím ale to už by muselo být herní sucho :D
[přesunuto z komentářů]

Hrál jsem pouze demo verzi takže nevím jestli mám právo hodnotit :D Dohrál jsem druhý díl a ten povedl teda mnohem lépe. Kdyby mi to někdo nabídl zdarma tak bych to možná i projel ale že bych si to kupoval to ne.
Tak při tom otáčení se zase tak moc nerozmazával. Mě to zase u tohohle nevadilo, stejně když se otáčím, tak moc ostrost okolí nesleduju, prostě se chci jen otočit a ten efekt mi u toho nevadí :-)

Ale když se furt všechno maže, tak to mi taky vadí.
Pivo: protože na nejvyšší je to nějaký těžkopádný - neseká se mi to, ale přijde mi to nějaký... těžkopádný :)

BLUR je dobrý ve chvíli, kdy hráče někdo zraní nebo když je tam nějaký efekt typu ohně, tlakový vlny, já nevim co všechno... ale když v Crysis zatočím doleva a rozmaže se obraz - k čemu to je sakra dobrý? Ale samozřejmě občas je to velmi efektní... prostě dobrého pomálu.
Já bych neřekl, že tyhle efekty jsou k zahození. Samozřejmě, pokud se používají v přehnaném množství i při pomalých pohybech, tak je něco špatně. Ale při střídmé aplikaci to mlže vypadat parádně, například rozmazání obrazu při velmi blízké explozi či DoF při nabíjení zbraně...
BLUR je nejvíc sračkovní efekt stejne jako ty různé depth of field a podobné ... hezky ostré textury a vzadu malinko (zdálky nerozeznatelně) rozmazané... viděl někdo screeny ze zaklínače 2 na eurogameru ?? zas to prýští takovýma efektama z kterých bych blil
Mě se ten efekt zase docela líbí. A proč to nehraješ na nejvyšší?
Pivo - přísahám, hrál jsem to celou dobu na vysoké (nikoliv nejvyšší) detaily, pak jsem to stáhnul na minimum a rozdíl jsem fakt nezaznamenal... leda menší rozmazanost při pohybech, což si stejně vypínám, protože mě to rozčiluje - je to teď v každý hře a už od gta3 mi funkce BLUR nebojaksetomenuje přijde naprosto o ničem.
No, 8600 je sice šunka, ale taky záleží jakou kartu má Caelos. A i ta 8600gt myslím není jako 8600gt, ale teď si nejsem jistý. Aspoň u 8800 vyráběli i verzi 256mb ram a ta měla i nížší frekvenci a sběrnici nebo tak nějak to bylo a byla slabší o hodně než 512 verze. No už bych to nerozebíral.

A hra vypadá skvěle i na nejnižší? No, v trailerech vypadá luxusně, ale to budou určitě nejvyšší a na ty bych to beztak nerozjel.
Walome: Tak ono už je od samotného začátku jasné, že tvůrci od začátku nechtějí žádného hybrida mezi tím a tamtim, ale čistokrevnou arkádu.

A k té optimalizaci - jede to snad na všech šunkách plynule (např. na mé gf8600gt) a byť si můžu dovolit i vyšší detaily než nižší (jak u čeho), tak i na ty nejnižší hra prostě vypadá skvěle.
Pooky: no zatím to vypadá, že herní náplň se od jedničky neliší, možná že je ještě nudnější... ale jako čistě graficky je to parádní, to jo... po technické stránce to ale taky neni tak dokonalý - padáš 100 metrů, metr nad zemí otevřeš padák, rozsekáš se na zemi, vstaneš a běžíš vesele dál. Já vim, je to hra, ale působí to komicky :-D
Walome: Nic moc? Ty pokrytče :-)

Caelos: Steam je jediná věc/program, který z mého připojení doslova "žere" maximum, takže byť normálně stahuji 500-600kb/s, přes Steam jedu v pohodě 800kb/s a více. Co se pohrát v nastavení?
Caelos - fakt? Mně přijde steam fakt v pohodě, demo se mi stáhne za chvíli a všechno to hezky funguje a tak...

každopádně až se Ti podaří stáhnout, určitě Ti to půjde - navíc i na nejnižší detaily to vypadá nepochopitelně detailně... ale jinak nic moc.
Dneska vyzkouším demo dvojky, očekávám to dlouho, takže doufám že mi to neroztaví tu mou starou plechovku a že to aspoň nějak rozjedu.

Zase ten posraný steam. Tak to se mi bude instalovat tři dny.

Tak si vyzkouším tak akorát hovno, nesnáším ten posraný steam, nechápu proč mě polovina her nutí se tam srát. Ať chcípne! (Steam).
Jednicku jsem nehral, ale pokud si ta hra vyslouzila pouze mirne nadprumerna hodnoceni cekal bych, ze se vyvojari v druhem dilu polepsi.

Jinak jizdni model mi tu zrovna docela vyhovoval. Neni to sice kdovijak realisticke, ale zase to neni tak priserne jako v GTA3/Vice City/San Andreas.
Já teda doufám, že tyhle úkoly jsou jen v rámci dema... teda, mně je to vlastně jedno, ale pochybuju, že to bude jen o tomhle :)

Jinak demo mě zaujalo - navnadí, ukáže, líbí se mi grafika... ale ty autíčka zase nejezdí nic moc, v tomhle to má technicky do gta4 daleko... a vojáci lítají do metrových výšek po zásahu kulkou... ale konečně jsem díky dvojce pochopil, k čemu je ten hák :-D

Aha, tak nepochopil... k čemu to je??? Jenom na chytání aut?
No nic moc ta dvojka. Nejak nevim co se vlastne po me chce. Porad jenom neco nicit a zabijet vojaky? No teda! Nedokazu si predstavit, ze by me u te hry padak s hakem udrzel dele nez tech tricet minut v demu.
Chemal: Asi jsem hrál nějakou jinou hru. Řekl bych že křivka zábavnosti je v nejvyšším bodě ze začátku a pak strmě klesá dolů, přičemž do záporných čísel spadne po dohrání misí, kdy není ve hře absolutně co dělat (sbírání balíčků a plnění "vedlejších" misí mi jako velká zábava nepřijde:). Taky nesouhlasím s názorem na grapling hák, je to asi jediná věc, která odlišuje Just Cause od ostatních sandboxů (taky proto bude mít ve dvojce o dost větší využití). Používat hák z nutnosti, je blbost, dá se s ním parádně vyblbnout ve vzduchu při přeskakování z letadla na letadlo, potažmo vrtulník.

Mise jsou krátké, to je pravda, ale jsou ještě kratší, pokud je plníš s vyzbrojeným vrtulníkem. Přiletíš, bum bum, tři minuty a je po misi a za odpoledne po hře.

Ještě malá rada, nepiš do komentáře plnění mise, leda že bys měl nějaký vychytaný způsob, to co píšeš je naprosto normální a prakticky jediná možnost jak tu misi přejet:) A taky je to tak trochu spoiler, že jo.
Jo, vypadá to dost dobře. Já to tak nějak sleduju od prvních informací.
Jop, vypada to hodne dobre. Ted je treba doufa, aby o proti jednicce:
-napsali lepsi pribeh
-mala delsi dobu hratelnosti
-vedlejsi ukoly nebyly tak krute repetetivni
-rozloha ostrova nebyla tak prestrelena
-zase nezmrsili ovladani vozidel
Tak stereotypní a s pár kameny a šutry je i Far Cry 2 a dostalo rovnou o 10% víc. Ale jo, jen mě to překvapilo.
Kubulus: Proč? Já jsem své hodnocení dokonce o 10% zvedl. Jak píše Pivo, hra je stereotypní a po dohrání nudné kampaně nemá co nabídnout. Nutno podotknout, že kampaň je, třeba proti GTAčkám dosti krátká.

Grafiku to má sice pěknou, ale k čemu to, když jsou tam jenom šutry, stromy a mezitím sem tam několik stejně vypadjících vesnic, či měst.
No, jako hra špatná není, ale nějak se mi to zdá stereotypní no. Arkádovost však dala hře šťávu a docela ji vyzvedla. To samé platí o grafice.
Tohle byla první hra, kterou jsem spustil na novém compu a dal bych hře snad 100%, totálně mě to uchvátilo, ale pak jsem se svým nadupaným miláčkem ( počítačem ) vystřízlivěl a zjistil, že grafika není vše a navíc je i spousta jiných her, co mají prostě úžasnou grafiku, kterou mi můj starý comp nemohl nabídnout :-(
Já vím, jak jsi to myslel, ale nevím. Nějak nevěřím, že bude rozmanitější, ale tohle máme společné - nemáme rádi stereotypní krajinu a design.
Ať větší klidně je ale ať není tak příšerně stereotypní jak v 1
Popkec: Ve dvojce bude svět o hodně větší, ale jaký, tak to už nevím. Já dal hře tolik procent i přes to moje kritizování, protože mě prostě bavila ta arkádovost, která se ke grafice "nějak tak hodila". Však jsem to zdůvodnil v komentu.
Jo, městská akce se opravdu víc hodí do města, i když tohle byla taková zajímavá změna, no doufám že se poučí a ve dvojce nebude 20km2 ničeho a prostředí se bude pořádně měnit
Usoudil jsem, že 50% je málo, vzhledem k tomu, že po ohodnoceni a okomentování zde, jsem to hrál dál a celkem se bavil. Ale víc jak 60% nedám. Just Cause je zářný příklad toho, že městské akce alá GTA se mají odehrávat ve městě a ne v lese, který se na to nehodí.
Lost Planet byla náhodou pohodová hra =) Teda, jen když vlastníte gamepad. Mě to bavilo dlouho a to sněhové prostředí bylo parádní.
jo shit:D ja cet hit sem si rikal :D, sice sem jednicku nehral ale vypadato divne....:)
Právě, že je to arkáda od morku kostí, akrobacie nádherné, grafika jak by smet... jednička byla super (ať si říká kdo chce, že ne) a pokud dvojka bude co se týče rozmanitosti dvakrát tolik lepší, tak si držme klobouky =)
trochu uchylne ne? jak tam porad vytahuje ten padak, nejvic pobavilo jak je v tom aute a misto aby vypadl a kutalel se tak vypadl a letel :D myslim ze v takove rychlosti by si nestacil ani prdem rozlozit ten padak :), po shlednuti asi dalsi prehlednutelna hra jako jednicka.....celkem zajimave vypada Lost Planet 2
Tak pro mě je minimum 50% už jenom za to, že mě ta hra baví dostatečně, abych ji dohrál. Všimni si, že nemám žádnou hru pod 50%. A jinak grafika a arkádovost to vyhnaly na maximum. Nebýt toho zbytku blbého, tak jsem hře chtěl dát 90%
Nehodnotím objektivně podprůměr, průměr a nadprůměr, ale podle toho jak mě hra baví. I když bych možná měl snížit na 70%, ale tak to je fuk.
Pivo: Mě spíš přijde divný, že po tom, co píšeš v komentáři, dáváš hře 75%, tedy lepší nadprůměr...
Jo to souhlasím, ale nebýt té grafiky, tak dávám možná hodnocení tak 60 či 65 max. Ale někomu třeba mohlo vadit že z nepřátel padaly takové lékárničky a já to třeba bral jako plus, že je to taková ptákovina. To už pak záleží na každém co si vybere, že se mu líbí anebo ne.
Jo PDA jsem nepoužíval no :-)
Ale vykat si snad nemusíme :-)
A to ovládání mi právě nesedlo, protože jsem se měl za úkol dostat do jednoho letadla, ale dostal jsem se do všech ostatních letadel, jen ne tam kam jsem potřeboval. A do vrtulníků se mi blbě právě dostávalo. Ale je to můj názor, možná je to tím, že hraju klasické střílečky a tenhle typ je na mě trošku složitější. No nevím. Vrtulníky šily rakety po mě jenom v misích, nikdy jsem si nevšiml, a když jsem jel mimo misi, tak používaly kulomet. Ale je pravda, že vrtulníky po mě šly opravdu často. No možná jsem nějakou raketu přehlédl, ale to nevím, protože s raketama jsou docela přesní a mě nikdy nesejmuli. A policie po mě šla, když jsem škrábl auto, pokud mě přímo viděli, ale moc jsem policii neviděl jezdit. Asi stejně často jako v Mafii, možná i méně často. Hru jsem opravdu dohrál, ale prošel jsem ji rychle. Nebýt mojich problémů s checkpointy, tak jsem ji dal za 6 hodin.
A jako rýpání to neberu, jenom máme na hru každý jiný názor - to vůbec nevadí. Jenom se divím, že ve věcech co by měly být objektivní :-D
Pane Pivko, opravdu jste hru dohrál? Nějak mi ty věci v komentu nesedí. Dovolím si nesouhlasit. Napíšu to v bodech, tak jak to postupně čtu v komentáři.

1)Pokud jsem naboural do auta, tedy spíše líznul, šla po mně okamžitě policie. Pokud byl nablízku vrtulník, šel po mně i on. Pokud byl vyzbrojen raketami, klidně po mně nějakou našil. I když policejní vrtulníky mají jen kulomet. Pokud byl poblíž vojenský... Každopádně, není pravda, že rakety střílí pouze v misích, ještě v osm hodin jsem to dneska hrál (než jsem šel do práce) a vrtulníky vesele pálili rakety, i když dneska ne po mně. Oni totiž používají v 95% kulomet, když jde člověk pěšobusem, ale když nasednu do vozidla, většinou přesedlají na rakety. Nedejbože když mám tank, to valí hned. Nejčastěji v blízkosti voj. základen.

2) S cestama souhlasím. Proto auta nebrat, jedině vrtulníky. Ale proč bych měl proboha jít pěšky, než narazím na první vozidlo? Otevřu PDA (M) zvolím Heavy drop a agentura mi shodí vrtulníkem motorku, auto, vrtulník, či člun (takže netřeba ani dlouho plavat), stačí si jen vybrat. Nebo vemu hák a přychytím se za letící vrtulník (ke konci hry už lítají skoro všude), přitáhnu se k němu a za letu si ho přivlastním.

3)Proč bych nemohl před misí ukládat? Ten dost krkolomný způsob s vedlejšími misem nějak nechápu. Zmáčknu PDA (M) a zvolím Extraction. Vrtulník mě pak odveze k safehousu který si vyberu (samozřejmě musí být odemčený (ten safehouse)) tam si hezky uložím, doplním střelivo a zbraně a vyléčím se. Pak zase stejným způsobem se nechám převézt k zadání úkolu. Nebo tam doletím vlastním vrtulníkem, pokud mám safehouse u kterého je vrtulník.

4) Checkpointy. Já jsem s tím neměl problém, vrtulník, hezky všechno vyraketovat a konec mise:)

5) Bez oněch kaskadérských kousků bych hru nemohl hrát. Respektive mohl, ale hrál bych jí tak měsíc. Ovládání mi sedlo.

Tímto do tebe nechci nějak rýpat, pouze mne to fakt dost bilo do očí. Hlavně teda bod 2 a 3;)
Ja to hral 20 hodin cistyho casu, pak me to zaclo nudit, ale urcite si to nekdy zase zahraju, uz kvuli jeptisce ktera prodava detem drogy xD
Jsem na tom podobne, vydrzel jsem to hrat par hodin a pak me to proste nebavilo. Caelosuv komentar to vystihuje presne.
Ja, tež mne to nudilo. Ta mise s polema, no, ze startu jsem nevěděl, co mám dělat. Tady to tak začlo, mise začly být hodně těžké, nadával jsem: Kurva, chlap v košili a jde po něm 5 vrtulníků, 2 stíhačky, 1 tank a milión vojáků. Fakt to bylo těžké.
Caelos: Tyjo, docela se divím, žes to dohrál až do konce, mě to přišelo cca po 6 misích neuvěřitelně nudné, a přes misi s ničením kokainových polí (C4kou :D) jsem se fakt neprokousal, ne že bych mohl třeba vystřílet všechny nepřátele v oblasti a v klidu to zničit, tam furt musí nabíhat další a další spawnovaní nepřátele :-/...
Tahle hra, spolu se serii GTA a Scarface patri presne do toho zanru, co mam nejradsi :)