Jumper Jon

01.11.2019

Jumper Jon je hra ve stylu Metroidvanie, ve které se ujímáte role skákavého Jona ve formě ducha, který se vydává do pekla, aby zachránil svou milovanou Jane. Kromě klasických vlastností her tohoto žánru, mezi které patří hledání skrytých předmětů, vylepšování statistik, poodkrývání příběhu a objevování herního světa, v tomto případě samotného pekla, je zde volitelným hratelnostnim prvkem časový limit, kdy na každé obrazovce můžete strávit maximálně 30 vteřin. Pro ty z vás, pro které by toto bylo příliš stresujícím prvkem je zde možnost hrát hru i na lehčí obtížnost, kde časový limit neexistuje.

Audiovizuální stránka hry je odlehčená. Peklo nevypadá ani zdaleka tak hrozivé, jak si ho mnozí z nás představují a hudba dynamicky podkresluje rychlé tempo hry

Jumper Jon vyšel exkluzivně pro předplatitelskou službu Apple Arcade, kde za 5 dolarů měsíčně získáváte přístup nejen k této, ale i k dalším více než 100 hrám.