Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

J.U.L.I.A.

54
7 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
02.03.2012 PC
Vývojáři:
CBE Software
Oficiální stránky:
http://cbe-software.com/j-u-l-i-a-untold
Píše se rok 2430 a planeta Země vysílá (se všemi technickými vymoženostmi) tři nejchytřejší vědecké mozky z oblasti astrobiologie na nebezpečnou misi za poznáním jiných světů do nově nalezené (obřím teleskopem Chandra 17) sluneční soustavy. Po startu je posádka uvedena do kryogenického spánku a nasměrována daným kurzem. Po blíže nespecifikovaném časovém období se vesmírná loď ocitá v přímém ohrožení - za nedlouho vletí do bouře meteoritů. Jediný, kdo se probouzí ze spánku a vyslyší varování, je hlavní hrdinka hry, Rachel Mannersová, pětatřicetiletá vědkyně, která musí blížící se katastrofě zabránit. Po nutné záchraně lodi vyvstávají ale nové otázky. Proč se zbylí členové nedožili probuzení? Kde přesně se vlastně nacházejí?

J.U.L.I.A. (Journeying Universal Life Investigating Automaton) je svým stylem adventura, kde se ujímáte role Rachel. Ta má k ruce lodní umělou inteligenci J.U.L.I.A. a lunárního robota jménem MOBOT. Zatímco umělá inteligence slouží při řešení hádanek a k potlačení samomluvnosti, tak robota využijete především ke sběru surovin a různých předmětů. S touto neobvyklou trojicí navštívíte postupně 6 nově objevených planet, budete provádět průzkum a snažit se dorozumět s novou mimozemskou civilizací.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
J.U.L.I.A. není klasickou hrou, ale spíše interaktivní knihou s minihrami. Bohužel taková hra nesedne každému. Já si ji třeba docela užil, ale nedovolil bych si ji někomu doporučovat.

Tím hlavním co hra nabízí je zajímavý příběh. Bohužel gameplaye tu moc není. Hráč po většinu času kliká na kolonky na screenu, kterými prrovádí akce. Občas narazí na (ve většině případů logickou) minihru. Ty jsou tím, co dělá JULII hrou, protože jinak se ru opravdu žádný gameplay nenachází. Tyto minihry jsou naštěstí docela zábavné, pokud nepočítám boss fight, a je jich poměrně dost. Po většinu hry však budete prozkoumávat planety cizí sluneční soustavy. Jsou docela zajímavě, ale spousta věcí závisí na vaší představivosti (což byl podle autorů záměr). Jinak pokud vás hra nezaujal, tak by vás mohla zaujmout rozšířená edice, která by měla vyjít letos. Měla by se stylově trochu přiblížit klasickým adventurám

Pro: Příběh, minihry, herní svět

Proti: Ne pro každého, málo gameplaye

+12