JFK Reloaded

22.11.2004

freeware (dříve placená hra)

Píše se 22. listopad 1963. Tehdejší prezident USA John F. Kennedy právě přijíždí v limuzíně do prostoru parku Dealey Plaza ve městě Dallas a vy přebíráte úlohu prezidentova atentátníka.

Veškerá hratelnost se soustřeďuje pouze na samotnou střelbu. Ovšem cílem JFK Reloaded není jen samotný atentát. Musíte se co nejvíce přiblížit výsledkům vyšetřování Warrenovy komise, což obnáší pouze tři výstřely, jejich správné načasování a důsledky. Po vykonání této vraždy se můžete podívat na záznam.

V době vydání tato hra vzbudila hlavně v amerických mediích silnou vlnu kontroverze. Hra byla vydána jeden den před výročím vraždy JFK a v roce 2006 byla uvolněna volně ke stažení, nicméně oficiální stránky byly nedlouho poté uzavřeny.

Replay a rozbory každého výstřelu zaujaly, na freewarovku každopádně velmi dobré zpracování.

O atentátu na J. F. Kennedyho ví nejspíše každý. Jen v této hře jsem si jej však mohl vyzkoušet v praxi (alespoň virtuálně). Podrobnosti atentátu na pětatřicátého prezidenta USA mě nikdy moc nezajímaly, ale jelikož byly body v JFK Reloaded přidělovány na základě co nejrealističtější podoby tohoto činu, něco málo jsem si o tom přečetl.

Hned po spuštění hry jsem se ocitl v Texaském knižním velkoskladu v kůži atentátníka Lee Harvey Oswalda a v tu chvíli mi na mysl přišla vzpomínka na jeden díl ze seriálu Červený trpaslík. Místo vytvoření obrovské pizzy jsem však třemi výstřely zavraždil JFK, přičemž se mi asi na desátý pokus povedlo dosáhnout konečného skóre 511/1000. Po provedeném atentátu je možno navíc shlédnout replay a schéma výstřelů.

JFK Reloaded je trochu kontroverzním počinem, jehož jediným záporem je malá znovuhratelnost, protože po několikerém zabití či nezabití prezidenta mě hra už moc nebavila. Jedná se ale vcelku o kvalitní kousek a když navíc zvážím fakt, že je již nějakou dobu freeware, za zahrání určitě stojí.

Pro: možnost stát se atentátníkem, replay, schéma výstřelů, freeware

Proti: malá znovuhratelnost