Jackie Chan's Action Kung Fu

14.12.1990
18.01.1991

Jak už sám název hry napovídá, tak Jackie Chan's Action Kung Fu je akční plošinovka, kde se v hlavní roli objeví živoucí filmová legenda Jackie Chan.

Jackie Chan a jeho sestra Josephine patří k nejlepším kung-fu bojovníkům v Číně. Jednoho dne jim vstoupí do cesty tajemná postava v červeném plášti a za pomoci kouzla unese Josephine neznámo kam. Jedná se o zlého kouzelníka, který chce postupně ovládnout celou Čínu. Malý mistr s velkým nosem se proto vydává po jeho stopách s cílem sestru zachránit. V pěti úrovních se bude muset postupně vypořádat s celou řadou nepřátel a na konci každé z nich porazit hlavního bosse.

Speciální úlohu mají ve hře bonusová kola, kam se Jackie dostane po rozeznění zvonů rozmístěných napříč celým širým světem. V nich může během 30 vteřin získat extra body a nové životy.

• NES 55
Jackie Chan's Action Kung Fu je další z devadesátkových plošinovek, která mi unikla a objevil jsem ji až s retro konzolí. Hlavní hrdinou je postava Jackieho Chana – herce a kaskadéra z akčních filmů, který se v pěti úrovních ( každá klasicky zakončená bossem ) vydává zachránit svou sestru.

Na rákosku čekají na této cestě různorodí protivníci, doplňovat zdraví lze pomocí misek ( předpokládám, že s rýží :-) lze vymlátit z občasně se vyskytujících žabích obojživelníků. Krome pěstí a nohou má Jackie k dispozici speciální útoly v omezeném počtu opakování. Nepřátelé po terminaci zanechávají zelené koule, po 30-ti nasbíraných se dobíjí život a speciální útok.

Pokud se Vaše energie vyčerpá, všechny nasbírané koule a vylepšení jsou ztraceny a musí se začít se sběrem od nuly. Prostřednictvím bonusových fází v průběhu hry, což jsou úrovně spouštěné rolničkami v úrovních, které dopraví Jackieho do těchto bonusových úrovní, se dají nakoupit další životy nebo útočná vylepšení. Každá z nich má půlminutový časový limit a obvykle zahrnuje skákání do mraků nebo narážení soch a po uplynutí této doby se body sečtou. Za mě průměrná záležitost, ve svém žánru jsou k dispozici povedenější kousky - 55 %.