Izuna: The Legend of the Ninja

Izuna: Legend of the Unemployed Ninja, Gōma Reifu Den Izun

20.02.2007

Ne všechny časy jsou zlé a ne každá doba potřebuje své hrdiny. Bohové, kterých se lidé po celá staletí obávali a s úctou jim přinášeli oběti, pomalu upadají v zapomnění a o svatyně nikdo nezavadil už několik let. Monstra, ohrožující lidstvo, byla zatlačena do ústraní a jednotlivé národy žijí v míru bez válek. Zkrátka to není ideální doba pro ninju. K čemu mu v takové situaci jsou jeho schopnosti? Jedním z takových ninjů je i naše hrdinka Izuna, momentálně nezaměstnaná dívka, podobně jako její rodina a přátelé. Poté, co je panovník vyhostil ze svého království, hledají kam se usídlit a k čemu být ještě užiteční. Tedy až do doby, kdy Izuna ukradne posvátný gem v jedné malé vesnici, což naštve jak obyvatele, tak bohy.

Hratelností se jedná o 2D RPG s tahovými souboji, které se inspirují v řadě her z žánru roguelike. Při průchodech dungeony se veškeré aktivní předměty či nepřátele pohybují simultánně s vámi, což mohou hráči znát například ze hry Dungeons of Dredmor. Na rozdíl od jiných her tohoto žánru ale nejste nuceni po smrti rozehrát hru znovu od začátku. Mimo souboje ve hře čeká i spousta rozhovorů s NPC či množství předmětů a lokací ke zkoumání.

Izunin příběh pokračuje v titulu Izuna 2: The Unemployed Ninja Returns.