Iridion 3D

11.06.2001
08.04.2020

Návrat experimentální lodi SHN z vesmírných dálek znamená šok pro její posádku. Iridion, neznámá smrtící síla, jejíž původ leží někde na okraji galaxie v blízkosti oblaků Oriona, se přiblížil modré planetě a způsobuje její zkázu. Většina zemského povrchu se již ocitla pod nadvládou iridionského impéria a jeho služebníci plánují totální vyhlazení. Posádka SHN je poslední nadějí na záchranu...

Iridion 3D je arkádová rail shooter akce, v níž se vydáváte proti vetřelcům ze vzdáleného vesmíru. Vaši loď vidíte zpoza její zadní části, okolní prostředí imitující 3D pak probíhá přímo proti vám. Pro pohyb lodi je možné použít směrové klávesy, její rychlost však nelze ovlivnit.

V průběhu sedmi rozsáhlých úrovní se setkáte s 15 typy nepřátel přicházejících ve vlnách a formacích, někteří z nich jsou nezničitelní i s pěticí zbraní, které máte k dispozici, a je nutné se jim vyhnout. Hra vás provede sedmi světy. Začíná se na naší planetě, postupně se přes tunely a hlubiny oceánu přesunete až na domovskou planetu Iridionu.

V roce 2003 vyšlo pokračování pod názvem Iridion II.