Inca II: Wiracocha

Inca II: Nations of Immortality

1993

Ve hře se hráč octne v roli Atahualpy, pyšného mladíka, který má zachránit starobylý a slavný národ Inků před španělskými dobyvateli. Jeho otec El Dorado ho vezme na setkání starších; zde se dozví, že Lord Aguirre se snaží impérium Inků ovládnout pomocí asteroidu a Atahualpovým úkolem bude Aguirrovi v tom zabránit. Jediným způsobem, jak ho porazit, je dosáhnout vítězství se svým vesmírným korábem.

Inca II: Wiracocha je pokračováním sci-fi adventury Inca z roku 1992, která byla považována za jednu z nejoriginálnějších adventur své doby. Hra znovu kombinuje adventurní hratelnost s logickými hádankami a akční vesmírnou střílečku. I přes nevyváženou obtížnost hra disponuje na svou dobu nadprůměrným audiovizuálním zpracováním i grafikou.

V USA byla hra vydána pod názvem Inca II: Nations of Immortality.

@mazar1234 (29.01.2013 13:10): No me prave moc nebavi ani ty arkadovity strilecky z vlastniho pohledu, ale nekdy to zkusim. Bohuzel nemam vubec cas, uz nekolik tydnu jsem nemel moznost zahrat si jedinou hru, Solitaire nepocitam. AKorat sem o nich chodim kecat.:)

Na Dampiera uz mam pripraveny patricny hodnoceni.;)