Impossible Creatures

07.01.2003

Impossible Creatures jsou originální strategií v komixovém stylu, kde sledujete osudy Rexe Chance, který se vydává zjistit, co se skrývá za tajemným dopisem od jeho nezvěstného otce. Dle jeho přání se vydává na odlehlý ostrov, kde nachází opuštěnou laboratoř a záhy je napaden monstrózními zvířaty. Na poslední chvíli je zachráněn krásnou Lucy, spolupracovnicí jeho otce, s níž se vydává zjistit, co se to na ostrově děje.

Hra staví na konceptu vytvoření si vlastní armády, která se skládá z 9 tvorů, z nichž každý je kombinací jakýchkoliv dvou, z počtu 51, zvířat. Po aplikaci všech oficiálních módů se celkový počet vyšplhá na 76 kusů a počet kombinací se zastaví u čísla 127 392.

Multiplayer obsahuje tři módy:
- Destroy Enemy Lab - úkolem je zničení nepřátelské laboratoře.
- Destroy Enemy Base - zde je za úkol zničení všech budov nepřítele.
- Hunt Rex - každý hráč má postavu Rexe a hra pro něj končí jeho smrtí.

Vzhledem k tomu, že Microsoft přestal provozovat multiplayerové servery, byla v zásadě hra více hráčů zcela vymýcena.

Převážná většina her jsou vlastně kopie něčeho původního. Autoři IC si dali záležet, aby přišli s nějakým novým prvkem do RTS a tím bylo tvorba vlastních útočných jednotek.

V praxi jde o to, že si hrajete se zvířecí DNA a není tedy problém naklonovat žraloka s medvědem, rybu s tygrem, raka s žirafou a podobně. Vždy lze kombinovat dvě libovolná zvířata a dost závisí na tom v jaké kombinaci je spojíte ve výsledného mutanta. Nejde pouze o damage a health, ale i o schopnosti a dovednosti.

Samotná herní a grafická stránka má komixový a jednoduchý charakter, který se pro tuto hru asi nejvíce hodí. O zábavu je postaráno díky tvorbě nových mutantů, ikdyž koncept poměrně rychle zevšední. Je už pak otázkou a pouze na vás, jestli vás zápolení s nepřítelem donutí hru opakovat. Já osobně jsem se dostal do pozdější časti hry, ale po několika pokusech jsem to nakonec vzdal. Přesto jsem si hru užil a mohu ji doporučit pro zpestření poměrně dnes stereotypního žánru RTS.

Pro: originalita, klonování, komixový nádech

Proti: nepříliš atraktivní prostředí (zevšední), chybí mi více možnosti

Další z řady zapomenutých titulů s nezapomenutelným herním zážitkem. Mixování zvířat a vytváření nových odrůd překvapilo jak originalitou, tak "nekončící" zábavou. Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších strategií všech dob.

Pro: vytváření vlastních jednotek křížením zvířat, originalita

Proti: nejde nikde sehnat