Převážná většina her jsou vlastně kopie něčeho původního. Autoři IC si dali záležet, aby přišli s nějakým novým prvkem do RTS a tím bylo tvorba vlastních útočných jednotek.

V praxi jde o to, že si hrajete se zvířecí DNA a není tedy problém naklonovat žraloka s medvědem, rybu s tygrem, raka s žirafou a podobně. Vždy lze kombinovat dvě libovolná zvířata a dost závisí na tom v jaké kombinaci je spojíte ve výsledného mutanta. Nejde pouze o damage a health, ale i o schopnosti a dovednosti.

Samotná herní a grafická stránka má komixový a jednoduchý charakter, který se pro tuto hru asi nejvíce hodí. O zábavu je postaráno díky tvorbě nových mutantů, ikdyž koncept poměrně rychle zevšední. Je už pak otázkou a pouze na vás, jestli vás zápolení s nepřítelem donutí hru opakovat. Já osobně jsem se dostal do pozdější časti hry, ale po několika pokusech jsem to nakonec vzdal. Přesto jsem si hru užil a mohu ji doporučit pro zpestření poměrně dnes stereotypního žánru RTS.

Pro: originalita, klonování, komixový nádech

Proti: nepříliš atraktivní prostředí (zevšední), chybí mi více možnosti

Další z řady zapomenutých titulů s nezapomenutelným herním zážitkem. Mixování zvířat a vytváření nových odrůd překvapilo jak originalitou, tak "nekončící" zábavou. Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších strategií všech dob.

Pro: vytváření vlastních jednotek křížením zvířat, originalita

Proti: nejde nikde sehnat