@PRIVATE MARTIN (09.01.2019 06:05): Je to podžánr jako každý jiný, a právě hraní kolem permasmrti může dodat hře úplně jiný rozměr. Záleží na vkusu hráče. Samosebou rogue hry jsou na to stavěné, většina normálních her, pokud bys hrál jen na jeden život, by se nedala hrát. Tady se s tím počítá, krátkost hry, generování obsahu, unlocky apod. U Immortal Redneck možná až moc a nějaký grind je asi potřeba. Mně to po dohrání ukazovalo asi 25 smrtí, což je imo srovnatelné s normální střílečkou na jeden průchod :)
@PRIVATE MARTIN (09.01.2019 06:05): Je dost možné, že pro Tebe žánr rogue-like/rogue-lite prostě není.

To nemyslím jako invektivu, ale možná patříš k podobné sortě lidí jako já, která má prostě pocit, že opakuje část hry pořád dokola bez valného postupu (rogue-lite) nebo začíná pořád dokola znovu (rogue-like). Já hry neberu stylem "cesta může být cíl", takže mě opakovat dokola pořád stejné věci nebaví, naopak k experimentování potřebuji ukládat (najdou se výjimky typu Dark Forces nebo Far Cry, ale je jich dost málo). Relativně nedávno jsem tak dospěl k závěru, že se budu těmto dvěma subžánrům vyhýbat.

S rogue-like/rogue-lite se v poslední době roztrhl pytel a tyto mechnismy jsou tak cpány i do subžánrů, kde by je člověk nečekal (a pak čte na diskuzích něco jako "rogue-lite" neexistuje nebo "to není rogue-like, protože je to z vlastního pohledu"). Osobně mi to třeba moc nesedí právě ve FPS.

Strafe jsem hrát přestal, u Immortal Redneck ve druhé a třetí pyramidě zálohoval save, u Cthon zálohoval save, Killing Room přestal hrát, u Rogue Shooter zálohoval save a u Eldritch zálohoval save. Prakticky jediné rogue-like/rogue-lite FPS hry, které jsem dohrál bez zálohování save nebo jiného obcházení těchto mechanizmů, byly Ziggurath (výborné), Nosferatu (výborné), Tower of Guns (velmi dobré) a Prey Mooncrash (kde jde podle mě mechanizmus rogue-like/rogue-lite přesně proti tomu, co bylo tak skvělé u základní hry).

Takže jsem se nakonec dostal do stavu, kdy místo "a nemohli byste odstranit perma-death" nebo "jak bych to jen obešel" danou hru nehraji.
@PRIVATE MARTIN (08.01.2019 22:00): Tak něco :) Rogue-like hry jsou ty, co mají permanentní smrt a pokaždé začínáš od úplné nuly. Zatímco rogue-lite mají sice permasmrt, ale vždy si něco z předchozího dobrodružství necháš/odemkneš či ti hra dokonce dovolí nějakou zkratku.