Hra o přežití

2007

freeware

Hra o přežití je 3D adventura inspirovaná sérií filmů SAW, jejíž příběh se odehrává mezi prvním a druhým dílem této série. Hlavní zápletka se v mnohém podobá těm z filmových předloh hry a spočívá hlavně v setkání dvou lidí, kteří se doposud neviděli a snaží se přijít na to, co je spojuje, proč se právě oni ocitli na podobném nezáviděníhodném místě a především, jak se z této šlamastiky co nejrychleji dostat.

Právě rychlost, s jakou budete řešit zadané úkoly, je zásadní, protože na ně vždy máte jen několik minut. Hlavním úkolem je, aby obě vaše postavy přežily, čehož docílíte jedině jejich vzájemnou spoluprací. V každém ze šesti kol, které hra obsahuje, se musíte dostat ke koncovým dveřím, čímž se přesunete do kola dalšího. Aby se vám to povedlo, je zapotřebí přepínat spínače, posunovat bedny anebo uhasit oheň.

Filmů ze série Saw jsem viděl celkem šest (a stále se točí nové), ale po třetím díle to bylo už spíše ze setrvačnosti, protože mám rád filmové, knižní a herní série pokud možno dokoukané, dočtené a dohrané. K freeware adventuře podle filmové předlohy jsem se dostal více méně náhoně a kdyby se tak nestalo, vůbec by to nevadilo.

3D zpracování není nic extra, ovládání nefunguje úplně tak, jak by mělo a celkově se tento titul nepovedl. Na poli freeware her existuje určitě hodně kousků, které stojí za to si zahrát, ale Hra o přežití mezi ně nepatří.

Pro: dá se to jakž takž hrát

Proti: 3D zpracování, ovládání