Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hospitalize

60
1 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > budovatelská strategie *
strategie > sociální strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
Nehotová verze
2017 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.hospitalizethegame.com
Omrzel-li vás dohled nad věznicí v Prison Architect, sáhněte po Hospitalize. V této strategii tentokrát převezmete správcovství nad areálem akreditovaného, zdravotního střediska splňujícího přísná kritéria medicíny. Hráč tradičně začíná podnikat s budgetem blízkým nule.

Pro vlastní činnost praxe je potřeba v prvé řadě najít vhodné prostory a zbudovat čtyřstěnné místnosti s podlahou, dveřmi a stropem. Mezi nejdůležitější body zájmu patří vestibul s recepcí pomáhající návštěvníkům se zorientovat, zajišťující registraci a další administrativní úkony. Jakmile klient ve vaší klinice obdrží vyplněnou žádanku na vyšetření, dostane se mu náležité péče. Následuje examinace lékařem. Na počátku první návštěvy v ordinaci stojí zdravotní potíže. Churavá osoba ví, co ji bolí či jaké má přibližné problémy. Chceme-li v maximální možné míře uspokojit požadavky nemocných, musíme se rozrůst o nové specializované pavilony a oddělení, které nám napoví a pomohou zacílit na konkrétní diagnózu. Neprojevuje-li se nemoc specificky, máme možnost vyšetřit v podstatě celou genetickou informaci. Zřízení a servis operačního sálu, radiologie, laboratoří, pohotovostní ambulance, ultrazvuku, márnice a tak podobně, je finančně náročná investice, to vyžaduje zodpovědný a uvážlivý přístup.

Vzhledem ke svému výlučnému účelu se každý úsek domáhá jiného (nad)standardního, věcného a technického vybavení (CT/MRI/RTG skener, monitor vitálních funkcí, rehabilitační lůžko...), příp. i elegantního nábytku, dekorací (květiny, nástěnné hodiny, nápojový automat...). Pěkná atmosféra zmírňuje stres pacientů a urychluje jejich uzdravování. Aby tento složitý organismus, zvaný "špitál", perfektně fungoval, najímáme též dobře erudovaný, vhodný (ne)lékařský personál, který je ochotný se učit a měnit své zažité postoje k práci s lidmi. Zdravotní sestry/bratři, ošetřovatelé, laboranti, zdravotníci, sanitáři, doktoři, ochranka či uklízeči jsou nepostradatelným článkem zdravotnictví. Základním cílem našeho úsilí je špičkově léčený a spokojený pacient, jehož zdraví dovršilo takového stupně soběstačnosti, aby byl schopen návratu do domácího prostředí. V případě špatné diagnózy a nasazení neadekvátní léčby můžeme totiž stonajícího dovést i ke smrti nebo trvalé invaliditě. O negativní reference opravdu nestojíme.

Pokud by se pacientův stav zhoršoval, anebo si lékaři zkrátka nevěděli rady, popř. byli dejme tomu vytížení, je možno manuálně diagnostikovat, z pozorovatelných symptomů (zdravotní karta), o jaké onemocnění se jedná. Zabudovaná příručka (Doctor's Handbook) s výčtem známých zdravotních neduhů člověka nám poskytne veškeré nezbytné informace a rady k řešení těchto svízelných situací.

Vhodným hospodařením se snažíme nejen maximalizovat zisk a minimalizovat ztráty, ale také zvýšit kvalitu služeb, pracovní morálku a celkovou pověst podniku, jenž funguje čtyřiadvacet hodin denně, tři sta pětašedesát dní v roce.

Hospitalize se momentálně nachází v Early Access programu, hra se proto může ještě změnit, vlivem aktualizací a změn v gameplayi.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.