Honzova dobrodružství: Epizoda 1

26.05.2003

freeware

Hlavní hrdina jménem Honza, do jehož postavy se vžijete, navštívil mimořádně vydařený večírek a vrací se z něj domů. Když se ráno probudí, zjistí, že někde ztratil mobilní telefon, a tak mu nezbývá nic jiného, než si koupit nový. Později se celý příběh trochu zamotá, protože se Honza dozví z televizních novin o vykradačích bytů a rozhodne se této záležitosti přijít na kloub.

Hra je vyrobena pomocí nástroje Adventure Game Studio a spočívá v klasickém procházení lokací, sbírání a kombinování předmětů a v krátkých rozhovorech s postavami.

První epizoda Honzových dobrodružství, která měla být počátečním dílem plánované série, je klasickou freeware point and click adventurou. Nejde však o nic, co bych někomu někdy doporučil k zahrání.

Honza, jež dosahuje asi poloviční velikosti ostatních postav, na něž jsem ve hře narazil, ztratí mobil a koupí si nový. To je ve zkratce asi hlavní zápletka celé hry, protože pátrání po zlodějích je směšné a vyřešené asi za stejnou dobu, jako záležitost s mobilem. Není prostě o co stát a příště se poohlédnu jinde.

Pro: místy humor

Proti: hratelnost, příběh, herní doba