Homo Machina

17.05.2018
25.04.2019

Homo Machina je logická hra inspirovaná prací avantgardního vědce Fritze Kahna. Ve hře se podíváte do různých částí lidského těla, které je ve velmi specifickém grafickém stylu ztvárněno jako továrna z období kolem roku 1920. Budete ovládat nervy, cévy či chlopně. Během dne musíte zajistit správnou funkci těla, aby se mohl na pozadí odehrát příběh muže, jehož životní funkce spravujete. Každá ze scén zobrazuje nějakou část těchto funkcí, jako je otvírání očí, žvýkání toastu či poslouchání hudby. Hra má tudíž i výchovný aspekt, kdy pomocí tovární analogie zobrazuje průběh životních procesů.

• Android 50
Hodně mě zaujal trailer, ale při hraní hry přišlo zklamání. Všechno to pořád vypadá skvěle, a estetika je určitě nejsilnější část tohoto díla. Ale bohužel hratelnost je dost minimální. V každé části těla máte udělat nějakou drobnost, jako pohnout pákami, otočit kolem, ve správném pořadí nebo frekvenci pomačkat čudlíky. Až na výjimky je všechno strašně primitivní. Občas se budete muset trochu zamyslet, ale spíše nad tím, co po vás tvůrci chtějí, než jak to provést. Ze začátku na mě dýchal tak trochu Byl jednou jeden život (i ten příběh v pozadí je hodně podobný - nakonec, oboje je to francouzské, takže inspirace tam mohla být snadno), a říkal jsem si, že by to mohlo být třeba poučné pro děti, jak funguje lidské tělo. Mohlo, ale asi až pro větší, protože musí pochopit analogii lidských orgánů na různá ozubená kola a písty. Celková doba hraní cca 1-2 hodiny.

Celkové hodnocení: Dobrá (pokud si užijete estetiku), jinak Nic moc